Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy zoológus felfedez egy...

Ha egy zoológus felfedez egy új állatfajt kap valami jutalmat?

Figyelt kérdés
Úgy értem kap érte pénzt vagy valami más jutalmat, és ő nevezheti el?

2012. aug. 26. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kap jutalmat, de ő nevezheti el, illetve a nevét a zoológiában használt szabályok szerint a faj latin neve mögé kell illeszteni.
2012. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Miért kapna jutalmat azért, amiért a munkáját végzi? :)
2012. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás az ilyesmit pénzzel jutalmazni.

Viszont Sir Butchernek üzenném, hogy például sok sportoló is kap plusz jutalmat, ha megnyer egy mérkőzést. Pedig ő is csak a munkáját végzi, ha nyer, ha veszít :P

2012. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Van igazság abba amit írtok.. :)

Amúgy ha így mánne akkor minden héten találna fel minden zohológus új fajt :D XD már csak a jutalomért..

Nem is tudom hogy ilyen szakmák még főállásban léteznek. Szerintem kihaltak a zohológusok is innen.

2012. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: azért vannak néha ilyen "hirtelen robbanások", mikor genetikai alapokon kimutatják, hogy az addig egységesnek hitt faj valójában húsz különböző. Ilyenkor az emberben felmerül, hogy ezt most csak azért, hogy új nevet adhassanak neki, vagy pénzért? :) (Persze utána jönnek a viták, hogy most X és Y nem tekinthető külön fajnak, hanem alfaji rangot kapnak, az meg azonos egy másikkal, amit már leírtak, és a holotípus valójában nem is ahhoz a fajhoz tartozik, amelyikről hiszik stb.)

De nem, nem kapnak ilyenkor külön "felfedezési jutalmat". Viszont az eredmények cikkben leközölhetőek, ami hoz pénzt. Illetve valami hírnévfélét is, ha olyan az a faj. (A huszadik ászkarák ugyanabból a talajmintából azért nem tart igényt világhírnévre.) Továbbá igen, az első felfedező nevezheti el a megfelelő szabályok szerint. És ha egy különösen gusztustalan rovart valaki az anyósáról nevez el, akkor az örökre úgy is marad. :) (Volt ilyen. Vagy baktériumfajt feleségről, ha jól emlékszem.)

2012. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem feltalálok, hanem kitalálok egy új fajt. Aztán megalkotom. Vajon azért kapnék pénzt? :)
2012. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
72%

Az a felfedezett állatfajtól is függ.


Egy új rovarfajt kis túlzással napi rendszerességgel fedeznek fel.

2012. szept. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Főzős Laci ***** válasza:
Szerintem,ha mondjuk az USA-ról van szó,akkor elképzelhető,hogy kap.De ennél sokkal lényegesebb a tudományos világ általi erkölcsi elismerés!Mert ezzel egy csapásra komoly neve lesz a tudományos világban,és a pénz innen már csak egy ugrás!
2012. szept. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!