Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti hallottatok Pető Máriáról?...

Ti hallottatok Pető Máriáról? Állítólag Románia legjobb, Európa egyik legsikeresebb fizikusa. LENT!

Figyelt kérdés

Engem tanít ez a tanárnő, de valami fantasztikus ahogyan tanít. Bár nem vagyok jó fizikából, de nagyon szeretem az óráit. Viszont szinte sosem mosolyog, és mindig nagyon komoly. Van róla wikipédia is [link] ez lenne az. Ti hallottatok róla?

Állítólag dolgozott az ESAnál, NASAnál, és a Svájci részecskekutató központban is.



2012. aug. 26. 23:01
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Fantasztikus!!!

Soha a büdös életben nem hallottam a nevét.

Ettől még persze lehet nagyon okos fizikus, de nem valami híres.

Legalábbis sehol nem emlegetik a nevét, hogy valami átütő dolgot létrehozott volna.

De persze az is lehet, hogy csak nagyon rossz a marketingje. :-)

2012. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, én a világért sem akarok megbántani senkit, de nekem úgy tűnik, hogy a wikis hölgy nem annyira kutató, mint inkább tanár. Nyilvánvalóan remek tanár, és imádja a munkáját, de nem kutató: eredményei között a lapon csak oktatási eredmények vannak meg tankönyvek, és az általa oktatott hallgatók tanulmányi és kutatási eredményei. A wikis szócikk alapján nem dolgozott sem a NASA-nál, sem a CERN-ben, sem az ESA-nál. Járthatott ott, de nem dolgozott (pl. CERN tudományos látogatás). Szóval lehet, hogy a Románia legjobb fizikatanára, de nem lehet legjobb fizikusa.


No offense, egy cukrász akár milyen jó lehet cukrásznak, de sosem lesz annyira jó cukrász, hogy ő legyen a legjobb szakács. Mert az más pálya. Szezon-fazon.

2012. aug. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Amit tudunk 100% biztosra az az, hogy a tanárnő több űrhajós projektben is résztvett (tervezett különböző dolgokat) és 2 műholdon különböző műszerei vannak beépítve, és tavalyelőtt több mint 6 hónapig volt a NASA-nál
2012. aug. 27. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:

"Amit tudunk 100% biztosra"

Ezek miért nincsenek fenn a wiki oldalon? Amikor vannak bőven 2o11-es események is. Nincsen semmi nyoma az interneten. Ő egy remek tanárnő, de láthatóan nem kutató. Ezzel nincs semmi gond.

2012. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy jo tanarno:) de egyebkent a Mikoba jarsz ugye?

En Mikes.

2012. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen, a Mikóba
2012. aug. 29. 18:21
 7/7 Dubi ***** válasza:
Csak a neve cseng ismerősnek.
2012. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!