Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biologiailag mi a kulonbseg a...

Biologiailag mi a kulonbseg a zoldseg es gyumolcs kozott?

Figyelt kérdés

Bocs most azt hiszitek egy unatkozo idiota hulyegyerek vagyok,de eddig meg senki(meg a biotanarno sem)nem tudott valaszt adni.

Legyszi ne ird hogy logikus.Gondolj arra hogy talalsz egy uj nobvenyt>honnan tudod hogy zoldseg vagy gyumolcs-e?

Kosz.


2009. júl. 25. 23:00
1 2
 11/15 anonim válasza:
Én a The Big Bang Theroyban hallotam, hogy a paradicsom az gyümölcs. Tudom ez csak egy film, de valami alapja csak van.
2009. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kertészmérnökként mondom: amiben mag van, az gyümölcs, amiben nincs, az zöldség.
2013. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Es nyilvan senki nem fog furan nezni, ha a paprikara, tokre, uborkara, padlizsanra stbre azt mondod h marpedig gyumolcs..
2013. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 bagab válasza:

A paprikát, tököt, uborkát, padlizsánt a többen tartják zöldségnek mint gyümölcsnek, de az biztos, hogy ezek a kertész munkájának a gyümölcsei.

Egyébként meg a másik oldalon ott van az avokádó, amit többen tartanak gyümölcsnek, de sokan állítják, hogy az igazából zöldség.

2013. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Weben találtam:

Gyümölcs: a növény virágából fejlődő, emberi fogyasztásra alkalmas termés

Zöldség: a növény bármely más részéből emberi fogyasztás céljából eltávolított növényrész (tehát gyökerek, levelek, szárak)

Röviden: a gyümölcs a termés, a zöldség bármi más

2015. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!