Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen alkotó elemekből épül...

MultiAspis kérdése:

Milyen alkotó elemekből épül fel az ember? Pontos választ kérnék ha ez lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

2012. szept. 4. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyen elemeket tartalmaz elsősorban az ember:

[link]

Ezeket protonok, neutronok és elektronok alkotják, hogy azokat mik, illetve hogy a fenti elemek milyen nagyobb egységeket építenek fel, az sajnos nagyon hosszú értekezést igényelne, semhogy leírjam. Ha kisebb alkotó elemekkel akarsz foglalkozni, akkor menj fizikusnak, ha nagyobbakkal, akkor kémiusnak, biokémikusnak vagy orvosnak.


A második kérdésre nem tudom a választ, nem ismerlek.

2012. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézz utána bármely ismeretterjesztő műben. A második kérdésed arra utal, hogy az elég is lesz. Ugyanis a "pontos válasz" nem értelmezhető (illetve több ezer eset lehetséges).
2012. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az alkimista válasza miért lett törölve?
2012. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miféle alkimista válasz?
2012. szept. 5. 21:58
 5/8 A kérdező kommentje:

Én speciel arra gondoltam menyi szén van benne, víz,

stb.

2012. szept. 5. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Aki magára "alkimista"-ként hivatkozik (gondolom a mai 14:56-os), az ezt leírta az egyik válaszában, amit egy másik válaszával együtt töröltek. Nem értem, hogy miért csinálták, és azt sem tudom, hogy mennyire megbízható forrásból szedte. (Meg nem is emlékszem, mit írt, de leírhatná újra...)
2012. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

víz 35l

szén 20kg

ammonia 4l

mész 1,5 kg

foszfor 800g

só 250g

salétrom 100g

kén 80g

fluor 7,5g

vas 5g

szilícium 3g

és még 15 egyéb komponens...


Tessék. Ez volt az alkimista válasza. Én nem ő vagyok, de láttam már máshol a válaszait. Miféle lehet, szerintetek tényleg alkimista? Meg am miért törölték a válaszát?

2012. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítségedet. ez egy jó kérdés...

ere azért én is kíváncsi lennék.

2012. szept. 7. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!