Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van ott ahol nincs tér és idő?

Mi van ott ahol nincs tér és idő?

Figyelt kérdés
olvastam,hogy az ősrobbanás előtt nem volt se tér se idő,akkor mégis mi volt ott? a másik meg hogy az univerzum tágul,de ott mi van ahol még nincs univerzum,vagyis még nem jutottak el odáig a távolodó galaxisok,ott van tér vagy nincs? tudom,hogy bonyolult meg nehéz felfogni,én se tudom,de azért kíváncsi lennék hogy ti mit gondoltok erről
2012. szept. 7. 17:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Dióhéjban:

Minden, ami létezik, mai tudomásunk szerint a térben létezik, ahol nincs tér, ott a létezés sem értelmezett.

Az univerzum tágulásával pedig maga a tér (is) tágul, nem pedig a térben tágul, ami benne van. A térből viszont szintén nem lehet kiszakadni (legalábbis nem tudjuk a módját).

2012. szept. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A téridő az a világunk.

Ahol nincs tér és idő - az a semmi. Ebben tágul a mi világunk.

Itt valószínűleg nem lehet mozogni és nem terjed a fény, rádióhullám sem.

2012. szept. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
de akkor mi az? :D nem értem
2012. szept. 7. 18:46
 4/17 A kérdező kommentje:
egy nagy sötétség?
2012. szept. 7. 18:46
 5/17 anonim ***** válasza:
Nincs meg a fogalomrendszerünk, hogy leírjuk mi van a téridőn kívül. Aki érti az sem tudja még maga sem elképzelni, pláne szemléletesen elmagyarázni, mert az emberi agy csak a téridőben való létezésben tud gondolkodni.
2012. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
hát..értem,de akkor is nyomaszt a kíváncsiság ezügyben,meg abban,hogy hol van vége a világűrnek,és ha van vége mi van azon túl,de sajnos ezt se tudjuk emberi aggyal felfogni
2012. szept. 7. 19:43
 7/17 anonim ***** válasza:

Próbálkozni azért lehet, pl adhatok egy támpontot.

Az univerzum tágulását egy felfúvódó lufival szokták szemléltetni. Csakhogy a modellből azt szokták kihagyni, hogy a lufin kívüli tér nem létezik, a mi terünk, az egész világ és minden ami körülvesz minket, pedig csak a lufi felszíne, az a vékony gumiréteg, nem pedig maga az egész térfogat a benne lévő levegővel együtt. Persze a dolog még ennél is sokkal bonyolultabb, de mint írtam, sem az agyunk, sem a fogalomrendszerünk nincs meg a leírására.


Az is segítesz, ha ismeretterjesztő könyveket olvasol a témában. Kezdetnek itt van rögtön ez:

[link]

2012. szept. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
szóval azt mondod,hogy mi egész univerzumunk a "lufi gumirétege"? de akkor mi van a lufi belsejében?
2012. szept. 7. 19:55
 9/17 anonim ***** válasza:
Na hallod arról gőzöm nincs, ahogy szerintem senkinek sem, mivel nem látunk ki a lufi falából.
2012. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A lufi belsejében van a semmi!

És rajta kívül is!


Te csak a lufi felületén tudsz mozogni, bármilyen ismert irányban is indulsz el. Ezért van az, hogy sehol sincs "a világ vége" - nincsen olyan, hogy egyszer csak ott állnál egy fal előtt, ami mögött a sötétség terpeszkedik.


Ugyanúgy, mint a lufin - a mi terünkben is addig mész előre, amíg csak akarsz. Sose jutsz ki belőle.

2012. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!