Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetne ezt kifejteni?

Hogyan lehetne ezt kifejteni?

Figyelt kérdés
Értelmezze működő rendszerként az élő szervezeteket.

#működés #rendszer #értelmezze #az élő szervezeteket
2012. szept. 8. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Te nem érted, vagy dolgozatba kell?
2012. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy tétel része, amit ki kellene dolgozni, ami nekem eddig nem jött össze.
2012. szept. 8. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha ki kell dolgozni, akkor biztosan van hozzá anyag is. Mi pedig nem tudhatjuk, mi van az anyagban, azaz mit fog számon kérni a tanár.
2012. szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ide tartoznak az egyszerű szerveződések pl eukariótáktól kezdve felfelé...

jellemezd a molekulákat, a sejtalkotókat, a sejteket, a szöveteket, a szerveket, a szervrenddszereket, a szervezetet...

2012. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én sem tudom pontosan mit várnak itt tőlünk. Úgy próbáltam ezt megérteni először, s aztán majd kifejtem valahogy,hogy az élő szervezetekben az egyes részek kapcsolatban állnak egymással, függnek egymástól, így működő rendszerekként viselkednek. Tehát például a hormonműködésért a hipotalalmusz felelős, irányítja, ellenőrzi a mirigyeket. Én valami ilyesmit fogok írni.
2013. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Biosztanárom szerint pontosan erről van szó. És akkor itt folytathatod úgy,hogy példákat hozol minden szerv és szervrendszer szerepére. A máj a szervezet vegyi átalakítója, meg hogy az idegrendszer, a keringési rendszer ,kiválasztórendszer mind sajátos szerepűek,de együtt hozzák létre a szervezet homeosztázisát.
2013. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!