Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Titán nevű holdon van víz...

A Titán nevű holdon van víz (jég)?

Figyelt kérdés
Körülnéztem erre-arra, keresgéltem információt, hisz a Titánra már szállt le (asszem a Cassini dobta le a Huygens-t) űrszonda, de nem találtam a vízről semmilyen infót, csak hogy cseppfolyós földgázból lehetnek a felszínén tavak.

2012. szept. 12. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár a műszerek közvetlenül nem tudnak a felszín alatt mérni, a fizikai modellek alapján megállapítható, hogy a mintegy 50 km-es jégréteg alatt legalább 250 km mélységű folyékony víz található (amiben oldott állapotban ammónia és ammónia-szulfát is van).[5]


[link]

2012. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És az angol Wikipédiából is egy idézet:


Titan is primarily composed of water ice and rocky material. Much as with Venus prior to the Space Age, the dense, opaque atmosphere prevented understanding of Titan's surface until new information accumulated with the arrival of the Cassini–Huygens mission in 2004, including the discovery of liquid hydrocarbon lakes in the satellite's polar regions.


[link]


Ugye mondanom sem kell, hogy sokkal részletesebb a magyarnál...


Röviden válaszolva a kérdésedre, a Titánon nemcsak, hogy van víz, a Titán egyik fő alkotóeleme a víz.

2012. szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. szept. 12. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!