Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik ilyen? Fizika/kémia

Létezik ilyen? Fizika/kémia

Figyelt kérdés
Egy mágneses golyó, ami kívül csak pozitív vagy negatív töltésű, míg belül az ellenkezője. Igazából csak a külseje fontos. Létezik ilyen?
2012. szept. 12. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem! A földnek is van pólusa.
2012. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit fogalomzavarban vagy. Létezhet olyan golyó, ami csak pozitív vagy negatív elektromos töltésű. Ennek a belseje sem törvényszerűen más töltésű, az elektromos töltés önmagában is "életképes". Az ilyen golyó viszont amint csak lehet, leadja a töltését és onnantól kezdve semleges lesz. Tartósan tehát nem maradhat pozitív vagy negatív.

Ha mágneses az a golyó, akkor meg nem pozitív vagy negatív töltésű, hanem északi vagy déli pólusa van őneki, de az akár tartósan is. Az viszont nem lehetséges, hogy a középpontjában legyen egy mágneses pólus, a másik pedig a külső felületen legyen "eloszlatva".

2012. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát, veszünk egy nem túl vastag falú, üreges gömböt. már ennek létrehozás is kérdéses, mert homogén struktúra kell, nem lehet két félből csinálni, de centrifugál öntéssel, súlytalanság állapotában talán sikerülne.

aztán ezt a gömböt homogén mágneses térbe helyezzük, hűtőfolyadékban. aztán fogunk egy lézert, ami párhuzamos a mágneses mezőnkkel és iránya áthalad a gömb középpontján. ezzel, a gömböt folyamatosan mozgatva zónásan átmelegítjük a gömb felszínét.

a gyorsan felmelegedő és visszahűlő fém megőrzi a külső mágneses teret, ami így mindig kívülről befelé (vagy belülről kifelé, attól függ) fog mutatni és merőleges lesz a felületre. azaz kívülről szemlélve az lesz, amit szeretnél.


persze ahhoz, hogy tényleg az legyen, végtelenül kis lépésekben kellene átmelegíteni az anyagot, ami elméletben is lehetetlen.


technikailag szép feladat, kérdés, hogy mi értelme...

2012. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszhoz hozzáfűzném, hogy nem igazán lehetséges.

Ahogy mágneseznéd a fémet, az erővonalak mindig a még fel nem mágnesezett részen keresztül jutnának ki a gömbből, hogy záródjanak a másik póluson. Ezzel a még általad fel nem mágnesezett részt ellenirányban mágnesezi fel.

Nos, minél kisebb ez a terület, annál nagyobb ott a fluxus, ami ellene hat a környező mágnesező mezőnek. Ahogy a felület tart nullába, úgy a fluxus rajta tartana a végtelenbe. Vagyis végtelenül erős külső mágneses mező kellene a folyamat befejezéséhez.

2012. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!