Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A belső bolygók miért kicsik...

Tihanyi Fruzsina kérdése:

A belső bolygók miért kicsik és a külső bolygók miért nagyok?

Figyelt kérdés
Földrajz órán volt egy ilyen kérdés csillagászati foglalkozáskor. Ugyebár vannak a Föld típusú bolygók(belső bolygók) és a Jupiter típusú bolygók(külső bolygók). Már csak az a kérdés hogy a belső bolygók miért kicsik és a külsők miért nagyok?! Aki tudja és válaszol nekem, annak előre is köszönöm!
2012. szept. 16. 17:33
 1/2 Shai-Hulud ***** válasza:

"A Belső-Naprendszerben (a Naphoz 4 CsE-nél közelebb) az illékony vegyületek (víz, szén-dioxid) nem jelenhettek meg ásványos anyagként, hanem csak a külső naprendszerben formáltak ásványszemcséket. A belső bolygók a magas hőmérséklettel egyensúlyban lévő szilikátokból halmozódtak föl. Ezért ezek a bolygók elsősorban - az Univerzumban egyébként viszonylag ritka - fémekből és szilikátokból állnak."


"A jégvonalon kívül, ahol a vízjég már kristályokban van jelen a Nap körül, a növekvő óriásbolygók a szilárd ásványszemcséket és a jégrészecskéket is begyűjthették, ezért sokkal nagyobbra nőhettek, mint a belső bolygók. "


[link]


Pedro

2012. szept. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 acelsziv ***** válasza:
Elsőhöz hozzátenném, hogy a CsE, vagyis Csillagászati Egység az a Nap -Föld távolság. (150 millió km)
2015. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!