Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan Biológia könyv...

Van olyan Biológia könyv amiből úgymond az alapoktól megtanulhatok mindent?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem és érdekel és szeretném a tudásomat gyarapítani a biológiával és ezért keresek ilyen könyvet, ha van-e tehát olyat keresek ami az alapoktól levan írva szinte hogy mi hogyvan és elmeyg teljesen a biokémia,DNS, stb. hez és ha érettségizni akarok belőle akkor letudjak akár közép,emeltet rakni :) Félreértés ne essék, nem olyan könyvet keresek mai érettségi felkészítő hanem olyat amiből mindent megtanulhatok úgy h nem kikötötten érettségire akar felkészíteni. Az érettségit azért írtam mert az is akarok belőle majd rakni de nem ez a fő szempontom hanem a tudás :DD De ha olyan könyv van amire az van ráírva hogy érettségire készít fel de erre jó amit én akarok akkor szívesen várom mert én nem találtam még ilyet, de ti lehet tudtok tapasztalatból beszélni :)

Előre is köszönöm. :D



2012. szept. 23. 15:41
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem van egy nagyon jó négykötetes sorozatom, a címe Biológia I-IV, Dr Berend Mihály, Dr Szerényi Gábor mind a négy kötethez írtak. Nálam még a régi kiadású van meg, ami fehér és négy kép van az elején:

[link]

Elég részletes, emelt szintre simán felkészülhetsz belőle, viszonylag kevés kiegészítendő van benne, de olvasgatni is érdekes. Biokémia, embertan része kifejezetten jó. Nekem még anno a biosztanárom ajánlotta, a suliban ők is ez alapján tanítanak. Létezik egy feladatgyűjtemény része is a sorozatnak, de az eléggé ritka jószág, de az első négyet sem könnyű beszerezni, legfeljebb az újabb kiadásokat, azokról viszont nem tudok semmit se mondani.

2012. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem :) Köszönöm szépen:D És mit gondolsz ami érettségi felkészítő vagyis az van ráírva hogy érettségizőknek,középiskolásoknak az jó lehet ilyenre?

Pl: [link]

2012. szept. 23. 17:48
 3/4 anonim válasza:

Sajnos azt nem ismerem, de biztos jó az is. Panemből én csak a Biológia II-t forgattam, az eléggé jó volt, de középszinten csak.

Ha arra vagy kíváncsi esetleg nézd meg ezeknél a kérdéseknél:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


1. voltam

2012. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én a mozaikosokból készültem, plusz van olyan mozaikos ami érettségizőknek 1-2, plusz ami még tetszett nagyon az a műszaki könyvkiadó által kiadott biológia könyv, hajrá!
2013. febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!