Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Magyarul hogy mondjuk, hogy...

Magyarul hogy mondjuk, hogy "gravity wave"?

Figyelt kérdés

Mivel más, mint a gravitational wave( ugye az a kozmológiai fogalom) ugyanis, ahogy itt is ki van fejtve:

[link]

[link]

DE:

[link]


2012. szept. 24. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
gravitációs hullám ?
2012. szept. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Graviton hullámnak:


[link]

2012. szept. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gravitációs hullám alatt a kozmológiait értik és én az atmoszférikus formájára gondolok, ami kapcsolatba áll a fluidikával. Feltételezem van rá megkülönböztető definíció:(, de sajnos eddig nem találtam. A graviton meg szerintem nem áll kapcsolatban a gravity wave-el, hanem a gravitational wave-el áll kapcsolatba, persze lehet tévedek. De az elemzés is taglalja, hogy a kettő külön fogalom.
2012. szept. 24. 15:32
 4/7 A kérdező kommentje:
[link] itt látható, hogy meteorológiai fogalom, ennek érdekelne a magyar megfelelője,ugyanis a fordító, a gravitációs hullámot adja ki rá, ami kozmológiai fogalom és az más angolul is: gravitational wave-t jelent.
2012. szept. 24. 15:39
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


Gravity wave clouds

2012. szept. 24. 15:45
 6/7 A kérdező kommentje:
[link] Sokat írnak a jelenségről, de magyarul semmit se találtam rá, nem tudom magyarul, hogy hívják.
2012. szept. 24. 15:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezeket a magyar irodalomban leggyakrabban felületi hullámoknak hívják, de nyilván az angol irodalom kiterjedtebb, fogsz találni olyan kifejezéseket amik a magyar irodalomban nem egységesek vagy akár nem is léteznek.
2021. jan. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!