Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van az univerzumon túl?

Mi van az univerzumon túl?

Figyelt kérdés
Egyesek állítják, hogy az univerzum folyamatosan tágul, épp ezért soha nem lehet eljutni a végére... Na már most, ahova még nem tágult ki, ott mi van? Kiváncsi vagyok a válaszokra! :)
2009. aug. 3. 14:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
41%
az hogy tágul az is csak egy elmélet.szerintem ez az elmélet nem állja meg a helyét.az univerzum mindig is létezett és nincs se eleje se vége egyszerűen végtelen.
2009. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%

az előzőnek:

azért azt, hogy tágul eléggé megállja a helyét, ez nem "csak" egy elmélet, hanem bizonyított tény. (ha már hallottál a vöröseltolódás nevű jelenségről...)

a kérdésre:

az univerzumon túl nincs semmi.

ezt a semmit nem úgy kell elképzelni, hogy nincsenek égitestek, hanem úgy, hogy nincs tér, nincs idő.

az univerzum nem "valamibe" tágul, hanem tágulása közben ő maga hozza létre a teret.

az ember hajlamos arra, hogy a mindennapi tapasztalatai alapján próbálja elképzelni a "végtelent", az univerzumot, de ezek a tapasztalatok egyszerűen nem alkalmasak arra, hogy leírják ezeket a jelenségeket.

2009. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
52%
első vagyok.mi a vöröseltolódás?
2009. aug. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
47%

"ezt a semmit nem úgy kell elképzelni, hogy nincsenek égitestek, hanem úgy, hogy nincs tér, nincs idő.

az univerzum nem "valamibe" tágul, hanem tágulása közben ő maga hozza létre a teret.

az ember hajlamos arra, hogy a mindennapi tapasztalatai alapján próbálja elképzelni a "végtelent", az univerzumot, de ezek a tapasztalatok egyszerűen nem alkalmasak arra, hogy leírják ezeket a jelenségeket."

akkor te,hogy képzeled el?

2009. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

vöröseltolódás:

a tőlünk távolodó fényforrás színképe a vörös irányába tolódik el.

ennek ellentéte a kékeltolódás, amikor egy fényforrás hozzánk közeledik - ekkor a színkép a kék irányába tolódik.

ugyanezt a jelenséget lehet tapasztalni, amikor az országút mellett állva elszáguld melletünk egy autó. amíg közeledik hozzánk a hangja egyre magasabbá válik, amikor elmegy mellettünk hirtelen elkezd mélyülni a hang.

ezt doppler effektusnak, vagy doppler jelenségnek nevezik.

egyébként ezen az elven működik a rendőrségi sebességmérő radar is.

2009. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
48%

15:27- nek:

nem elképzelem, hanem tudom, hogy amit leírtam az úgy van.

rengeteg elméleti és számtalan gyakorlati bizonyíték áll rendelkezésünkre e témában.

az elképzelhetetlent meg próbálom meg elképzelni :)

2009. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%
és arról a megfigyelésről hallottál már,hogy egy bizonyos távolság után a vöröseltolódás nem megbízható? egész egyszerűen nem működik.
2009. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
54%

"az elképzelhetetlent meg próbálom meg elképzelni :)"

hoppá, elírtam. helyesen:

az elképzelhetetlent meg NEM próbálom meg elképzelni :)

2009. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

még nem hallottam arról, hogy a vöröseltolódás nem működik.

örülnék, ha adnál egy linket, ahol ennek a megfigyelésnek(?) a leírása megtalálható.

2009. aug. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
58%
ha jól emlékszem Kulin György A Távcső Világa című könyvében olvastam róla.de még utána nézek.
2009. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!