Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kar ízületei? Ismét összetűzés...

Gabuu kérdése:

Kar ízületei? Ismét összetűzésbe kerültem a mozaikos feladatgyűjtemény javítókulcsával és nem tudnom, hogy melyik könyvnek higgyek.

Figyelt kérdés
Leírom, ahogy én tudom, ha valaki hibát fedez fel benne, kérem szóljon! Az ujjpercek között sarokpánt ízület van, kivéve a hüvelykujj, ahol nyeregízület. A csuklóízület tojásízület. A singcsontot és az orsócsontot forgóízület köti össze. A singcsont felfelé (törzs felé felfelé) szélesedik, az orsócsont felfelé vékonyabb lesz. A könyökízülettel a singcsont van közvetlen kapcsolattal, ami hengerízület. Javítókulcs azonban azt írta, hogy a könyökízület a felkarcsont, singcsont és orsócsont kapcsolata, holott én csak a singcsontot és a felkarcsontot jelöltem meg. Kérem segítsen valaki, mert kezd szörnyen bosszantani! Köszönöm :)

2012. szept. 28. 23:17
 1/3 bensdorp ***** válasza:

[link]


Ezen a képen láthatod, hogy a radius (orsócsont) fején ízvápa van a felkarcsont capitulumának számára, és ezek az egymás felé néző felületek üvegporccal borítottak. Az ízületi tok magában foglalja mindhárom csont egymással való kapcsolatát mindhárom kombinációban. Tehát a javítókulcs nem téved. :)

Ha gondolod, keress röntgenképeket neten a könyökről, kevésbé szemléletes, de elég konkrét bizonyíték. :)

2012. szept. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A megoldókulcsnak és az előttem szólónak igaza van:)

A könyökízületben igazából 3 csont ízsül:)

singcsont+felkarcsont között csulóízület (vagy ahogy te nevezed sarokpánt, bár ezt a kifejezést nem hallottam még)

orsócsont és singcsont között forgó ízület.

És igazából van mégegy, aminek a mozgásban nincsen szerepe, a felkarcsont és az orsócsont között, ami egy korlátolt szabad ízület.

2012. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket :)
2012. szept. 29. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!