Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ELTE TTK fizika szakra felvéte...

ELTE TTK fizika szakra felvételizek, mire készüljek és miből?

Figyelt kérdés

Matek emelt alap, ezen túl mely irányokba mélyítsem az ismereteimet, hogy "könnyebb" dolgom legyen? Könyvajánlásokat is elfogadnék.


Fizikából milyen szintű alaptudást feltételeznek? A körülmények alakulása miatt fizikából nem érettségizem

(matek mellett kémia emeltezem).



2012. szept. 29. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy középszintű fizika tudás nem árt, de szerintem a matek még fontosabb is az első félévekben, úgyhogy arra feküdj rá nagyon. Egyébként ha minden igaz, akkor van beiratkozáskor egy szintfelmérő dolgozat matekból és fizikából, amin ha nem érsz el egy bizonyos szintet, akkor kötelezően, egyéb esetben választhatóan járnod kell felzárkóztató órákra, amiken a középiskolás anyag van átismételve.
2012. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hello.


Arra készülj, hogy kritériumdolgozatot iratnak a beiratkozás előtt. Nem kell megijedni, ez csak felmérő, hogy mit hoztál a középiskolából. Fizikából, matematikából és vektorszámításból írsz majd.


Ha matekból emeltezel, akkor pár tantárgyra nem kell kimondottan készülj. Deriválás, integrálás, határérték, differenciálszámítás az amire számíthatsz. Ezeket sok középsuliban nem oktatják. Ez a matematika része a dolognak lesarkítva, és első félév kb. Tantárgy neve Kalkulus.


Aztán Mechanika nevű tantárgy lesz az, amire még készülhetsz, ami fizika alapú ugyebár, a gimnáziumi fizika elsajátítása teljes mértékben nagy előny. Főleg képletek tudása, mert egyetemen fv. tábla nincs. Szóval kimondottan nem feltételeznek akkora alaptudást, hiszen van aki szakközépiskolából jelentkezik, ahol a fizika el volt hanyagolva.


A lényeg, hogy a gimnáziumi matekot a leírt kiegészítőkkel eléggé kell tudjad, illetve a fizikát, plusz a vektorszámítást, hogy könnyebb dolgod legyen.

Sokan úgy jelentkeznek, hogy hiányos a tudások, persze ez nem gond, csak sok dolog új lesz számukra.


Kémiát is el kell végezni a 6 félév alatt, ha jól tudom, de ezzel neked nem lesz gondod, majd ha felvesznek, hiszen kémiából emeltezel, gondolom nem a közepesre hajtasz. :)


Röviden ennyi, könyvet nem ajánlok ha nem baj. A lényeg, hogy a Kalkulus, Mechanika és Vektorszámítás tantárgy az úgynevezett Szentháromság a fizika szakon.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valóban ahogy előttem leírták, matek a lényeg és ha megvan a gimis fizika tudás akkor ha emelt matekod van mellette gondod nem lesz.

Igazából már első szemeszterben elkezdődik az ilyen "szakosodás" bár még nem komoly formában, vagyis lesz pár tantárgy amit ha elég tudást hozol magaddal akkor emelt szinten végezhetsz. Ez konkrétan csak előny, ha elméleti síkon akarsz majd tovább menni. De ha amit leírtál megcsinálod gondod nem lehet. Kémiáról még annyit, hogy egy középiskolás szintet követelnek meg és ...nem túl magas a szint a kettesért ha éppen nem az a szakirány vonz.

Könyvek szempontjából matekhoz szerintem jók ezek a Bólyai könyvek. Én annó abból tanultam meg integrálni/deriválni (ha ügyes az ember ezt csak az integrál számításos könyvből megteheti), határérték számítást meg ha emeltezel gondolom tanulsz külön fakton vagy valamin azon túl nem kell szerintem foglalkozni még vele, úgyis fogsz az egyetemen még emelt kalkuluson is.

2012. szept. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyit vektorszámítással kapcsolatban, hogy jó ha van fogalmad olyanokról mint oszlop vektor/mátrix csak úgy alapszinten, hogy mi is az és mit lehet vele csinálni. Ez nem olyan nehéz és ezzel már szerzel egy jó pontot a vektor teszten :P
2012. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a Bolyai-könyvek közül, mint megtudtam,

a differenciál-, integrál- és valószínűségszámítás kötetek

vannak meg itthon.

2012. szept. 29. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Azok jók lesznek, lesz egy "elemi statisztikai módszerek a fizikában" órád, de az még csak ilyen középiskola szintű...kicsit fölé megy azzal, hogy a második felében használ integrálást/deriválást de nem olyan nehéz.

A deriválás még a könnyebb része arra túl sok energiát szerintem nem kell majd fektetned, ezért írtam, hogy ha ügyes vagy az integrálós könyv is elég (de ha megvan mind1 :D) mivel ha gyakorolsz integrálokkal csak visszafejted és ezzel deriválást is gyakoroltál.

2012. szept. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!