Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lehet a Napba küldeni?

Miért nem lehet a Napba küldeni?

Figyelt kérdés
Azt mondják,az űrszeméttel nem tudnak mit csinálni.Miért nem küldik a Napba?Elégne,és volt,nincs...ami nincs,azzal nincs gond..Vagy rossz a logikám?
2009. aug. 3. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

valamivel kilőnnék? :D

mert ha olyan közelre vinnék,ahol elégne,ott már ők is szétégnének

meg aztán az pénz és ilyenre sztem nem költenék a vagyont

2009. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

egy akkora hordozórakéta ami mondjuk egy szemeteskukát el tudna vinni a napig, azis akkora pénzekbe kerülne, hogy 1-2 ország hatalmas pénzekből ha meg tudná építeni... nemhogy a világ összes szemetét

igen, rossz a logikád.

egyébként az űrszemét hatalmas sebességgel kering a föld körül és többszázezer pár centistől méterekig terjedő nagyságú darabok vannak, ha kimész összeszedni őket akkor oké...

2009. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

előzőnek: az ŰRszemétről szól a kérdés.

a kérdésre:

több nehézsége is van a dolognak

- a kiszolgált eszközöknek a napba irányításához jelentős mennyiségű plusz üzemanyagra lenne szükség

- gyakorlatilag lehetetlen összevadászni azt a csomó szir- szart, ami fenn kering

2009. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 dellfil ***** válasza:
78%

Ki szedi össze? meddig tartana? Milyen mérettartományig kellene szerinted "összeszedni"? Mit gondolsz mekkora műszaki, koordinációs, jogi, politikai(!) feladat volna ez?

Egy, vagy akár tíz Mars misszió símán beleférne a költségeibe.

Tényleg komolyan gondolod, hogy csak úgy fletyóból... ürrepülő fel, hipp-hopp, manőverek mint a Csillagok háborújában, összekapkodjuk a lomot, és sutty bele a Napba?

Sajna ez nem ilyen egyszerű. Jó tudom, voltak olyan elképzelések, még a 70'-es években, hogy az atomerőművek radioaktív hulladékát lőjük fel, és irányitsuk a Napba. Semmi problémát nem okozott volna, (mintahogy az ötleted sem) csak rohadt sokba került volna, ezért elvetették.

Összevadászni a hatlmas térben szétszóródott szirszart, hát tudod...

2009. aug. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 dellfil ***** válasza:
Bakke... mire leírtam, viszontlátom .....:))))
2009. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

20:13 vagyok

20:30nak: mert én milyen szemétről beszéltem? -.-

2009. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem is kellene minden szirszart összeszedni, meg nem a napba lőni, hanem mostantől a radioaktívakat meg, a nem lebomló/újrahasznosíthatókat csak simán kilőni az űrbe messzire, a holdon túl nem hiszem h zavarna valakit...
2009. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
elnézést, igazad van!
2009. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért kéne hozzá üzemanyag? Egy ember odamenne egy űrséta alkalmával, kicsit lökne rajta, lehet, h 5 évig tartana, mire odaér, de nem fékezi semmi nem?
2009. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

előzőnek:

te sem hallottál még a szökési sebességről :)

2009. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!