Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A középkort tényleg csak...

A középkort tényleg csak kitalálták volna? Te mit gondolsz?

Figyelt kérdés

Kitalált középkor: [link]


Szerintem igaz lehet. Ha így van, akkor nem is 2009 van, mert kb 300 évet csaltak, hanem ennyivel kevesebb. (Ez viszont megcáfolná a 2012-es világváge elméletet. xD)

És ezek szerint Nagy Károly sem létezett, csak kitalált személy. (Amúgy sincs semmi, ami bizonyítaná létezését, csak az írások, azok meg ugye...)


Amúgy nem is szeretem a törit, de ez még számomra is érdekes.


2009. aug. 9. 19:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%

1. használd a keresőt, több kérdés is volt már a témában.

2. amit a maja naptárról mondasz komplett hülyeség. a maják nem 2012-tőt jósolták meg (sőt, még csak nem is jósoltak semmit), hanem vált a naptárjuk, ami a mai időszámítás szerint 2012-ben lesz. ha 300 évvel korábbi a dátum, akkor 1712-ben. lévén, hogy európa (leghamarabb) 1412ben találkozott a majákkal (legalábbis a történelmi időkben) így akkor hangolták össze a két időszámítást (illetve utána, de ez mindegy).


hány éves vagy? 10?

2009. aug. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Hogy mi történt a középkorban,azt egyetlen ma élő ember sem tudja BIZTOSAN.Sőt,egy ma 20 éves sem tudja,hogy mi történt 30-40 évvel ezelőtt.Csupán olvashatott,vagy halhatott róla,és így vannak ismeretei a multról.

Ahogy most is politikai vagy ideológiai okból meghamísítják egyesek a közelmultat,ezt megtehették a középkorban is.

Azt viszont nem tudom elképzelni,hogy miért tettek volna be a történelembe 300 évet?Mire lett volna ez jó és kinek?

Az akkor élt emberek ezt el is hitték volna?

Ez az egész "tanulmány" szerintem egy meg nem értett,magát történelem tudósnak tartó agyszüleménye.

2009. aug. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%

Olvastam Herbert Illig könyvét. Elég meggyőző. Leírja az indítékokat (kiknek miért volt ez jó), a hogyant és azt is, hogy miért nem zavart ez annak idején senkit.

Számomra a legmeggyőzőbb érv, hogy Gergely pápa 10 napot illesztett be a naptárreform idején. Mivel a julián naptár 133 évenként téved egy napot, a 10 nap 1330 (+-67) évnek felel meg. Így elég nehezen jön ki naptárunk szerinti 1627 év Julius Cesartól Gergely pápáig.

2009. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Kedves 1 hozzászóló!

Ha érdemben nem tudsz válaszolni, v nem bírsz szöveget értelmezni, kérlek ne engem fárassz! :@

1. Használtam a keresőt, a kérdésem a kitalált középkorral volt kapcsolatos, HAHÓÓÓ, nem pedig a te maja világávégedről. (Úristen. :D)

2. "amit a maja naptárról mondasz komplett hülyeség" Te, olvasd már vissza, egy árva szó nem volt a majákról, én is hallottam róla, azért is írtam zárójelbe ezt a világváge dolgot, amit sokan elhisznek. Én NEM!

3. Na akkor ki a 10 éves? Én legalább felfogok pár mondatos szöveget. Pont.



2. válaszoló: A kérdéseidre választ találsz a linkemben, amit fent van.

Illing szerint 614-911 közötti évek (vagyis a kora középkor) nem léteztek, és minden erre a korszakra datált esemény máskor történt meg, az ekkor élt személyek, pedig kitalált alakok. Az elméletet tanulmányaikban elfogadta Hans-Ulrich Niemitz, Christoph Marx, Angelika Müller, Uwe Topper, Manfred Zeller történészek is,ám a többség ezt elveti.

Hogy mi is lehetett a célja és kinek? Ezek is le vannak írva a linkelt oldalon: Illig szerint:

"Az ezredforduló három leghatalmasabb ura, III. Ottó német-római császár (német király 983-1002, császár 996-tól), II. Szilveszter pápa (999-1003) és Bíborbanszületett Konstantin bizánci császár (913-959) tevékenységének részletes bemutatása közben Illig bizonyítani kívánja, hogy a nagy történelmi csalás e három hatalmasság műve volt. Céljuk mindezzel az lehetett, hogy uralmuk az ezredfordulóra essék, illetve hogy kitalálják "történeti" példaképüket, Nagy Károlyt, akire akkor is és azóta is minden, Európát egyesíteni akaró erő hivatkozik. Így alkották meg visszamenőlegesen az "ideológiai alapokat" mind a német hegemónia, mind a pápai hatalom igazolásához az új Európában."


Amik itt le vannak írva, csupán érdekesnek találom, és nem állítom h így lenne. De amik itt le vannak írva, végülis logikusak, szóval akár meg is történhetett. Nem lehet biztosan tudni.

2009. aug. 9. 20:35
 5/25 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kérdező!


az első vagyok. ha nem abból indultál vona ki, hogy okos vagy (ami ügyebár nem igaz), akkor megtalálhattad vona pl. ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..


ezért írtam, hogy használd a keresőt.


a 2012 a majákhoz tartozik és amit írtál, mégha zárójelbe is, hogy megcáfolná, az továbbra is komplett hülyeség.


ja és a beidézett fórumban én írtam pl. a

2008-11-15 17:57 és 2008-11-19 08:48 hozzászólásokat.


szóval, az én szövegértésemmel semmi baj, te meg nem tudsz gondolkodni.


Áldás Békesség

2009. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

A 2. és 3. válaszadónak köszönöm a választ, hasznosnak tartom.


Első: Nem abból indultam ki h okos vagyok(ezt már megint nem tudom hol olvastad. Mindegy.) Amúgy olyan szó meg h: "ügyebár" nincs, és nem is értelmes...


Csupán ami érdekel, annak utánanézek. Amúgy köszi a linkelt oldalt, elolvasom. ;)


Ha tudsz értelmezni, akkor értelmezd már a zárójelbe tett mondatomban ezt a kis jelet: "xD" Azért írtam oda, mert hülyeségnek tartom én is. A kérdés pedig nem ezzel volt kapcsolatos, te mégis a maják naptáráról írtál nekem, holott én egyáltalán nem erre voltam kíváncsi, én magam is olvastam a majákról, naptárukról, köszi. De továbbra sem ez volt a kérdés, te csupán kiragadtad azt az egy mondatom és már köze nem volt a hozzászólásodnak az én kérdésemhez.

És köszönöm, nincs semmi gond a gondolkodásommal, békesség neked is. :)

2009. aug. 10. 11:30
 7/25 anonim ***** válasza:
47%
A kora középkori oklevelek legnagyobb része ma már biztosan tudható, hogy hamisitvány. A régebbre datáltak is, pl. amelyikben Nagy Konstantin császár Rómát és sok más területet a pápáknak adományozza. Erre alapozták azt az igényt, hogy a pápa egyben világi zralkodó is volt sok száz évig. (Pápai állam). A középkorban írástudók csak a szerzetesek és a papság volt, ennek megfelelően azt írtak, hamisitottak, amit akartak. Senki sem tudta ellenőrizni. A 300 év egyébként valójában 291. Létezik egy olyan kötet is, amely a magyarság történetét ismerteti a 291 év kihagyásával. Érdekes módon az derült ki, hogy mi vagyunk az avarok is, ahogy ezt a magyar krónikák is állitják.
2009. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
47%
Ezt olvassátok el, szerintem nagyon érdekes: Uwe Topper: Kitalált történelem. Naptárunk titkai. Alprint Kiadó, 2008.
2009. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként nem 300, nem is 291, hanem 297 évet emlit Illig.
2009. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Illignek és követőinek igaza van. Egyébként a régészet tényei is ezt mutatják: folyamatos a temetkezés a nagy avar-magyar temetőkben, nincs 300 éves "kihagyás". Megmarad az őslakosság, jönnek-mennek a hódítók, mindenféle népek, ezek egy része itt is marad. Utolsók a sorban Árpád katonanépe. Nem mindenféle hamis vagy hamisitott oklevelek, hanem az ásatások eredményei a bizonyítékok, vagyis a kézzelfogható tények.
2009. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!