Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fordított képet ad, ez normális?

Fordított képet ad, ez normális?

Figyelt kérdés
Kaptam egy SkíWatcher Newton 130/900-as reflektor távcsövet. De a hozzá való Fiber Scope( kereső távcső) fordított képet ad, ha belenézek. Ez normális?? Teljesen kezdő vagyok a témában.
2012. okt. 26. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha tükrös távcső, akkor igen, normális. Az enyém is ilyen. Ha felfele tolom a távcsövet, akkor a látott kép látszólag lefele mozdul el.


Egy valamit nem értek, hogy a keresőtávcső miként adhat fordított képet.

2012. okt. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de nekem azt mutat...
2012. okt. 26. 23:10
 3/6 dellfil ***** válasza:

Egy refraktor ("lencsés" távcső) is adhat fordított képet. A rendszerétől függő, hogy egyenes állású, vagy fordított képet ad-e.


[link]


Például. :)


dellfil

2012. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a távcső mindig fordított képet ad, a keresőtávcső pedig adhat normálisat és fordítottat is, attól függ, hogy milyet vettél.
2012. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez az?

[link]

Ránézésre Kepler távcső a kereső, az alapjáraton fordított képet ad.

Ha totál kezdő vagy, akkor neked alapmű lenne az "Amatőrcsillagászok kézikönyve". Kimondottan a kezdőknek írták szakemberek és felkészült amatőrcsillagászok, akik maguk is átvergődtek a kezdőségen valamikor :)

[link]

2012. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez az. Köszi!
2012. okt. 28. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!