Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg volt olyan kísérlet...

Tényleg volt olyan kísérlet az atomokkal kapcsolatban amikor egyszerűen nem találták a nukleonokat?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam egy ilyen típusú témákkal foglalkozó oldalon ,hogy olyan kísérletet végeztek melynek során olyan dolgok történtek mintha ott sem lennének az atomok közepében. (Teljesen tisztán én sem értettem az egész kísérletet mert nem vagyok túl jártas atomfizikában de a lényege az volt ,hogy mintha ott sem lennének az atomokban.)
2012. okt. 27. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egy olyan kísérletre emlékszem, ami azt mutatta, hogy az atomok nagyrészt üresek.
2012. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rutherford kísérlete volt vagy 100 éve, amikor gyors alfarészecskékkel lőtte meg az atomokat (szilárd anyagot).

Az esetek 95%-ában gyakorlatilag irányváltás nélkül mentek át - a többi esetben viszont nagyon erősen szóródtak.


Ez azért van, mert az elektronokon nem szóródnak (azok sokkal könnyebbek náluk, ők szórják szét az elektronokat) viszont az atommagról visszapattannak, mert az meg sokkal nehezebb.


Szó nincs arról, hogy az atom üres lenne.

2012. okt. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A szóráskísérlet a kis számú eltérüléssel és visszapattanással azt igazolta ,hogy nagyon kicsi a mag, de létezik.


Amit én olvastam ott egyáltalán semmi nyomát nem találták a magnak vagy legalábbis semmi nem utalt a létezésére az adott kísérlet során. (A cikket azóta sem tudtam visszakeresni.)

2012. okt. 28. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!