Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek ez a hirtelen...

Szerintetek ez a hirtelen jött hideg, havazás meg a New Yorki hurrikán is a világ vége jele lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon hirtelen csökkent a hőmérséklet 0 fok alá. Kicsit ijesztő,nem? Meg ez a szuper hurrikán new yorkba..:O hát ilyen még sosem volt. A havazást azért soroltam ide mert ezzel azt akarom jelezni hogy az időjárás is nagyon szélsőségesre fordul egyre jobban és ez nem normális. A hurrikánt meg azért mert ilyen se volt még hogy ennyire veszélyes legyen hogy nagyon sok várost elpúsztíthat:S
2012. okt. 29. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Tanulj egy kis földrajzot, akkor talánnem pánikolnák feleslegesen -.-"
2012. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mindig felteszem a kérdést magamnak: Aki ilyen kérdést kiír az sosem járt földrajz órára??

Édesem! A hurrikán annyira ott van mindig Amerikai közelében a golf áramlat Anglia közelében. Azon sem tudom miért vagy meglepve hogy október végén 0 fok van.. Hiszen október végén már havazni a is szokott..

Pánik helyett olvass egy kicsit utána a hurrikánoknak, és az időjárásnak..

Csak halkan jegyzem meg, hogy minden évben többször vannak hurrikánok, és minden évben a sajtó hatalmasra tudja emelni az erejét..

Képzeld Japánban meg mindig vannak földrengések... AZTA!!!

2012. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A rövid válasz: Volt már ilyen.


Novemberbe 0 fok, meg Amerikába hurrikán. Teljesen normális. Persze dőlnek meg csúcsok néha, de ez is azért van, mert csak x ideje tartjuk számon a hurrikánokat, meg változó, hogy most itt, vagy ott, meg hogy az évnek ezen vagy azon a napján történik. De Novemberben már lehűl az idő, és a hurrikánok is ekkor élednek fel általában úgy tudom.

2012. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2xSü ***** válasza:

> Szerintetek ez a hirtelen jött hideg, havazás meg a New Yorki hurrikán is a világ vége jele lehet?


Majd ezt beszéljük meg karácsony után. Ha akkor is élsz, akkor ígérd meg, hogy egy életre félreteszed az alaptalan elméletekben való hitet.


> Nagyon hirtelen csökkent a hőmérséklet 0 fok alá. Kicsit ijesztő,nem?


Én nem ijedtem meg. Szardínián kellemes 12 fok van. A Szaharában épp most halnak páran meg a hőgutától. Dél-Amerikában meg szép tavaszi időjárás van. Hol van New York meg a kicsiny kis Európa az egész világtól?


> hát ilyen még sosem volt.


Nem? A Katrinát csak álmodtam? Vagy a hirtelen lehűlésre mondod? Ilyen is volt már. Sőt ennél durvábbak is voltak.


> Meg ez a szuper hurrikán new yorkba


Szupervihar és nem szuper hurrikán. Mondjuk szupervihar sem egy egzakt fogalom. Ugye mire odaér a partokhoz, addigra már nem lesz hurrikán, csak sima vihar. De abból jó erős, ezért kell hatásvadász, pánikkeltő módon hozzádobni a szuper jelzőt.


> A havazást azért soroltam ide mert ezzel azt akarom jelezni hogy az időjárás is nagyon szélsőségesre fordul egyre jobban és ez nem normális.


Ezzel lehet vitatkozni, de szerintem is némileg szélsőségesebb. Több évszázadnyi adattal kellene összevetni, hogy szignifikánsan másabb-e az időjárás. Szerintem ebből az jönne ki, hogy másabb, de nem sokkal. Régen is voltak időjárási szélsőségek, csak hajlamosak vagyunk megfeledkezni róla. 25-30 éve is voltak akkora havazások, hogy napokig megállt az élet. Voltak hatalmas viharok. Voltak hirtelen lehülések, stb…


> A hurrikánt meg azért mert ilyen se volt még hogy ennyire veszélyes legyen hogy nagyon sok várost elpúsztíthat


Katrina. És ez még nem is olyan veszélyes, mint az volt. A sok várost elpusztíthat sem állja meg a helyét. Lesz mit helyreállítani, biztos lesznek sokan, akik nem élik túl, de nem fognak százezrek meghalni, pár hónap és visszaáll az élet a régi kerékvágásba.


Hurrikánok mindig is voltak. Jó esetben elkerülték a lakottabb településeket, de eleve ott sűrűbb a lakosság, ahol nem voltak hurrikánok. De időről-időre egy-egy hurrikán lecsaphat a sűrűbben lakott részekre is. Ez már csak ilyen és ilyen is volt mindig.

2012. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jólvanna :$ De tudom hogy voltmár ilyen de ilyen erős még nem volt! A havazással az egyre szélsőségesebb időt akartam megfogalmazni hogy hogy összevannak keveredve az évszakok,és alig van átmenet közte,meg nyáron is trópusi forróság van 40 fok azért ez se volt mindig. [link] itt is a világvégéről gondolkodnak,gondoltam megkérdezem mi erről a véleményetek.
2012. okt. 29. 20:32
 6/8 2xSü ***** válasza:

> ilyen erős még nem volt


[link]


„A Bohla ciklon körülbelül 500 000 halálos áldozatot szed a Gangesz bangladesi torkollatában… A Bohla volt a történelem legtöbb halálos áldozattal járó vihara”


> http://……… itt is a világvégéről gondolkodnak,gondoltam megkérdezem mi erről a véleményetek.


A cím természetesen hatásvadász. Ez a „soha nem látott”, „ilyet még nem láttál”, stb… kategória. El is olvastad a cikket? Hol beszél világvégéről? Sehol. A cikk elején beszél világvége hangulatról, azért az egészen más…


> összevannak keveredve az évszakok,és alig van átmenet közte,meg nyáron is trópusi forróság van 40 fok


Gyerekkoromban is voltak 35 fokok nyaranta. Ha majd minden második nap megdől egy melegrekord, akkor az már erősen szignifikáns lesz. De összességében nyáron nagyon meleg van, télen nagyon hideg van. Télen ritkán van 30 fok, nyáron meg ritkán esik a hó. Összekeveredve tehát nincsenek.


> alig van átmenet közte


Hát nem tudom, de az elmúlt hónap időjárása határozottan őszi volt. Szeptemberben még jó kis vénasszonyok nyara volt, de azért az már nem a nyár volt, akárhogy is nézem. Most ugyan megkóstolt minket a hó, de összességében 5-15 fok körül van a hőmérséklet. Nyárhoz hideg, télhez meleg. Még hogy nincs átmenet. Van, de az átmenet nem azt jelenti, hogy fokozatosan csökken lineárisan a hőmérséklet. És nem is azt, hogy szeptemberben beáll a 10-15 fok és az marad decemberig.

2012. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 2xSü ***** válasza:
(Kis módosítás: Nem csak a cikk címe, hanem záró mondata is hatásvadász. Persze egy átlag USA polgárnak az a világvége, ami NY-ban történik. A WTC elleni támadás is világvége lett volna? Sokan úgy élték meg ott. Itt meg maximum azért, mert az összes TV-n ez folyt. Aztán nem jött el a fenevad, de még egy 3. világháború sem tört ki, mint ahogy „sokan már” azt emlegették.)
2012. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 2xSü ***** válasza:

Még egy kis történet:


Anno jópár éve egy asztrológiai témájú fórumra jártam. (Kicsit konstruktívan vitázni az asztrológiáról.) Abban az évben volt egy nagyobb repülőgép szerencsétlenség. Ki is került minden újságban a szalagcímre. Aztán pár napra rá volt egy kisebb gépnek is szerencsétlensége, ott is meghaltak 3-4-en. Na aztán beindult a verkli. Utána minden apró kis kényszerleszállást megírtak az újságok. Riportok, interjúk, cikkek százai jelentek meg a témában.


Ott azon a fórumon is pedzegették, hogy milyen sok repülőgép szerencsétlenség van abban az évben, és hogy ez bizonyára a világvége előjele. (Akkoriban is volt ugyanis egy világvége elmélet, ha jól emlékszem 2006 környékén, csak akkoriban a Nibiru volt az ügyeletes világvége felelős.) Kíváncsi lettem és szépen rákeresgéltem a dologra. Kiderült, hogy van egy weboldal, ami minden halálos áldozattal járó, és minden nagyobb mértékű repülőgép lezuhanást összefoglal évekre visszamenőleg. Kiderült, hogy abban az évben kevesebb volt az időarányos repülőgép lezuhanás – akár darabszámra, akár a halálos áldozatok számára, akár a sebesültek számára nézve –, mint az azt megelőző években.


Nem volt több repülőgép szerencsétlenség, de ami volt arról jobban értesültek.


Tehát amit a médiából szerzel információt, azt érdemes kicsit felülbírálni. Ha minden nagyobb internetes portál felett ugyanazt a címet olvasod, azaz ha egy felkapott hírről van szó, akkor a sugallt jelentőségét oszd el minimum kettővel. Keresd meg a legmérsékeltebb hangvételű cikkeket, mert nagy eséllyel az áll a legközelebb a valósághoz. Ha egy hírben azt látod, hogy „soha nem látott”, „ilyen még nem volt”, „döbbenetes”, „szenzáció”, akkor azok csak megetetni akarják veled a témát, hogy aztán téma híján lehessen róla írni. Nincs semmilyen hír? Semmi gond. Csinálunk egy interjút egy pilótával a repülőgépek biztonságáról. Békeidőben a kutyát nem érdekli a téma, de így feltuningolva a 0 hírértékű hírből is hírt lehet csinálni.

2012. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!