Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki hogyan publikálna egy új...

Ki hogyan publikálna egy új csillagászati elméletet?

Figyelt kérdés
Van egy elméletem, merre keressük az univerzumban az intelligens lényeket. Hogyan tudnám úgy publikálni azt, hogy az elméletem, az én nevemmel kerüljön a tudománytörténelembe(nem tudom, mennyire érthető ez így, hogy mit is szeretnék)?

#csillagászat #űrkutatás #intelligens lények
2012. okt. 30. 16:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Azért az 1900-as évek eleje nem volt olyan régen, és igen komoly pusztítást okozott, szerencsénkre ritkán lakott területen. Adja Isten, hogy igazad legyen, de ölbe tett kézzel sem kéne várni a következőt.
2012. okt. 31. 06:31
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha Tunguz meteorra gondolsz, az igazából nem okozott komoly pusztítást. Ha sűrűn lakott terület lenne egy manapság lejátszódó hasonló erejű jelenség helyszíne, az is inkább lokális pusztítás lenne, és az emberiség túlélésének szempontjából nem lenne kritikus. Még azzal együtt sem hogy akár milliók pusztulnának el általa. Az igazán komoly becsapódásos jelenségek, amiket kilométeres nagyságrendű aszteroida okozhatna nagyon ritkák, és gyakorlatilag valószínűtlen, hogy észrevétlenül tudnának maradni a becsapódás előtti évtizedekben.


Ha az elméleted pedig az lenne hogy, egy bolygó éjszakai oldalán figyeljük a mesterséges fényeket... Nos a jelenlegi műszerezettségünkkel, még a bolygó közvetlen megfigyelése is problémás egy szomszédos csillag közvetlen közelében, az meg hogy a felszínén esetleg részleteket lássunk még hosszú évtizedekig teljesen reménytelen.

2012. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Érdekes ez az aszteroida kérdés. Az Apofis igencsak a figyelem középpontjába került az utóbbi időben ( youtube: A Világegyetem - Az aszteroida veszély). A jelenlegi felkészültségünkkel annyit tehetnénk, hogy végignézzük a pusztítást, ami szerintem elég kevés egy fejlett civilizációtól. Egyébként a youtube-os videó szerintem elég jól megvilágítja ezt a problémát.

A bolygók fürkészésénél meg komolyabb az elméletem. Úgy érzem nem vagyok teljesen homály a témában. Az is igaz, hogy nem vagyok képzett csillagász, de Ők sem tudtak túl sok eredményt felmutatni még eddig ebben a témában, sajnos.

2012. nov. 1. 12:25
 14/17 anonim ***** válasza:

Az Aphophis aszteroida 2004 óta ismert, Mára ismerjük annyira a pályáját, hogy kijelentsük, nem okoz problémát belátható időn belül. A 2029. évi Földközelsége bizonyosan nem lesz veszélyes. Ami a bizonytalanságot okozza, az pont az akkori megközelítése. Ugyanis az aszteroida további pályája jelentősen megváltozik majd, aminek a pontos értéke éppen az akkori megközelítés paramétereitől függ. Így a 2036. évben ismételten bekövetkező megközelítés már nagyobb bizonytalansággal határozható csak meg. De aggódnunk majdnem biztosan nem kell. Ugyanis már régen megvalósítható, egy ennyire jól ismert jövőbeni megközelítést a kényünkre kedvünkre alakítani. Létezik hatékony módszer egy ilyen Földet megközelítő aszteroida eltérítésére. ( Ennek az egyik látványos főpróbája volt a 2005 évi Tempel üstökös - Deep impact kísérlet is, amikor egy jelentékeny tömegű testtel lőtték meg az üstököst.) A bajt nem is ilyen égitestek okozzák, hiszen bőven van idő az eltérítésre. Így egy apró becsapódás is jelentősen befolyásol egy évekkel később bekövetkező megközelítést. És mint mondtam egy igazán komoly problémát okozni képes égitest nem nagyon tud észrevétlen maradni a Föld környezetében.


No, ennyi OFF téma után igazán kitárgyalhatnánk az elméletedet is. Őszintén érdekel. És hogy legyen fogalmad a Hubble képességeiről, elmondom hogy jelenleg nem képes az sem, még a legközelebbi csillagok környezetében lévő (Föld méretű) bolygók közvetlen megfigyelésére sem. A legígéretesebb módszer az esetleges élet kimutatására az, amikor az exobolygó légkörének összetételét meghatározzák. Bonyolult, és pontatlan a módszer, színképelemzéssel próbálkoznak jelenleg több - kevesebb (de sajnos inkább kevesebb) sikerrel. Ennek a jelenlegi technikai, műszaki színvonalunk az akadálya. És - ne haragudj meg érte, de - őszintén szólva nehezen tudom elképzelni, hogy te ennél a módszernél akár a jelenlegi műszerparkot használva célravezetőbb módszerrel rendelkeznél, avagy jobb eredménnyel lennél képes észlelni.

2012. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Elkezdtem egy kicsit komolyabban foglalkozni az asztrobiológiával, hogy képben legyek a témával kapcsolatban. Közben újabb, egy második, lehetséges elmélet is megszületett a fejemben, csak hogy tovább borzoljam a kedélyeket:). Rájöttem nagyon az út elején járok még, meg egy kicsit el is bizonytalanodtam. Sok minden nem világos a számomra. Itt van például a nagy bumm elmélete. Azt mondják nem lehet megmondani a pontos helyét, mert olyan ez, mint mikor egy lufit felfújunk...

Azt pontosan tudják, hogy egy nagyon pici pontból indult az egész, de a helyét nem tudjuk meghatározni. Miért? A második elméletemhez ez is nagyon fontos dolog lenne. Akkor azt mondjuk, hogy tágul az univerzumunk. De csak az a része, ameddig ellátunk a mai technológiánkkal. Honnan tudjuk mi van azon túl? Eléggé sok még bennem a bizonytalanság, de az elméletemben még mindig hiszek:).

2012. nov. 8. 06:06
 16/17 anonim ***** válasza:

" csak hogy tovább borzoljam a kedélyeket"

Te felreerted a szituaciot! Nem borzolsz semmifele kedelyeket. Mivel nem mondtal semmilyen konkretumot. Senki nem gondolja, hogy barmi ertekes dologra rajohettel.

2012. nov. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Elkezdtem egy kicsit komolyabban foglalkozni az asztrobiológiával, hogy képben legyek a témával kapcsolatban."


Hmmmm, és azt ugye tudod, hogy ezt az asztrobiológiát olyan emberek "írták le", akikben - a többezer földönkívüli élet lehetőségét kutató tudósokkal egyetemben - még csak fel sem merült a te általad kigondolt elmélet. Nem érzed úgy, hogy kicsit fura a szituáció ?



"Közben újabb, egy második, lehetséges elmélet is megszületett a fejemben, csak hogy tovább borzoljam a kedélyeket:)"


Hurrá :) És mondasz is végre valami konkrétumot, vagy maradjunk a jól ismert és publikált elméleteknél?



"...Rájöttem nagyon az út elején járok még, meg egy kicsit el is bizonytalanodtam...."


Az elbizonytalanodás nem gond, az út elejét meg legfeljebb látod, de még attól is messze vagy ;)



"egy nagyon pici pontból indult az egész, de a helyét nem tudjuk meghatározni. Miért? A második elméletemhez ez is nagyon fontos dolog lenne."


Most már nagyon érdekelne egy olyan elmélet, amiben nem mindegy hol is történt az ősrobbanás...



"Akkor azt mondjuk, hogy tágul az univerzumunk. De csak az a része, ameddig ellátunk a mai technológiánkkal."


Pontosabban úgy mondják, hogy az általunk belátható univerzum tágul, és igazából nincs okunk feltételezni, hogy az a rész (13.1 - 13.7 milliárd fényév), ahová még nem látunk el nem ugyanígy viselkedik



"Honnan tudjuk mi van azon túl?"


Senki nem mondta hogy tudja mi van azon túl.



"...de az elméletemben még mindig hiszek:)..."


Mi meg még mindig nem hiszünk benne, ha nem baj. Ha baj ... Nos akkor sem :P

2012. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!