Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ismeretlen követ találtunk....

Ismeretlen követ találtunk. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Apu talált egy olyan követ a szén közt, hogy nem fogja a mágnes,a méretéhez képest nagyon nehéz, és nem tudtuk megfúrni se olyan kemény, pedig oszlopos fúróval próbáltuk. A külseje olyan mint ha kormos lenne viszont ha papírhoz vagy akármihez dörzsölöm akk se fog be semmit. Egyébként félbe van törve,és belülről kissé csillog, és olyan mintha valami összegyűrt alufólia lenne. Már megmutattam 2 földrajz tanárnak és egy kémia tanárnak, de ők se tudták, és apu se pedig hőkezelő/esztergályos.

2012. nov. 3. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy fénykép sokat segítene ám ..
2012. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem fogja a mágnes? Miért a szenet fogja a mágnes? :D szerintem csak egy megkeményedett széndarab.
2012. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nemhiszem h egy szén annyira megkeményedne h ne vigye egy fúró :/ képet próbálok feltölteni
2012. nov. 3. 13:59
 4/11 maxgold válasza:
Geológushoz vigyétek.
2012. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2012. nov. 3. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Én első ránézésre szénnek tippelném, de nem vagyok hozzá értő.
2012. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
am már nemazért h kötekedjek, de a leírásban leírtam h nem viszi a fúró. tehát a szén kizárva mivel azt a fúró úgy viszi át mint kés a vajat.
2012. nov. 3. 19:03
 8/11 Avarage Joe válasza:

Helló!


Első hallásra vmilyen ólom-zink vegyületre tippelnék (mivelhogy nehéz), de nem tudom, hogy az ólom vegyületek mennyire kemények (hisz' az elemi ólom elég puha). Ennek mondjuk ellentmond, hogy az ólom és a szén a kohót kivéve ritkán fordulnak elő egy helyen... A kép nem túl jó, de a csillogós borítás alapján vmilyen kalkopirites/markazitos bevonatra tippelnék. Esetleg egy friss törési felületről (törd ketté a követ) készült éles makró kép többet mondana, illetve meg lehetne próbálkozni egy sűrűség méréssel is.


Egy geológus.

2012. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kohósalak, mint mindig, de te legalább nem tituláltad elsőre meteoritnak:)
2012. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nem kohósalak, az nem ilyen "fémes" csillogású, és jellemzően kicsi a fajsúlya.
2012. nov. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!