Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vakok álmodnak? (tudom,...

Raptor666 kérdése:

A vakok álmodnak? (tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de nem ilyen összefüggésben) Olyanokra gondolok akik már vakon születtek, tehát nincsenek vizuális információik a külvilágról.

Figyelt kérdés

Képes lehet rá egy vak ember agya, hogy képeket, színeket jelenítsen meg álmában, vagy ez egy "tanult" dolog?

Lehet, hogy csak gondolatokat álmodnak, minden vizuális elem nélkül?


2012. nov. 5. 09:32
 1/4 Antimod ***** válasza:
Igen, ugyanúgy, mint te vagy én, de a vizualitás teljesen hiányzik.
2012. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így hallottam, hogy álmodnak. Ugyanúgy élik meg, ahogy a valós környezetet is, tehát az álom is hangokból, illatokból, tapintásokból áll.
2012. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A születésük óta vak emberek hangokkal, illatokkal és tapintással álmodnak. Érdekes hogy Déjà vu-t is képesek átélni ugyan így.
2012. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy látnak, sőt fantáziaszíneket is látnak. De a legtöbben be kell, hogy érjék a vaklátással.
2012. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!