Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy vegyületben vannak. De mi...

Egy vegyületben vannak. De mi a vegyület neve?

Figyelt kérdés

Egy vegyületben a vas és a kén tömegaránya: 7:6. Mi a vegyület összegképlete és neve?

Versenyre kéne és már lassan egy hete gondolkozom rajta és nem tudom.. se én se a kémia tanárnőm. Segtítsetek.. légyszii!



2012. nov. 8. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki adta fel ezt a lüke kérdést.Ez így megoldhatatlan.
2012. nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Silber ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy nem tudja a tanárod. Ilyen nem létezik, ez egy elsős középiskolai feladat...

M(Fe)=56

M(S)=32

1g anyagban van 7/13 g Fe és 6/13 g S. Mólarányban:

(7/13)/56 mol Fe mellett van (6/13)/32 mol S.

1/104 mol Fe mellett van 3/208 mol S

2 mol Fe mellett van 3 mol S


Fe2S3

2012. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vas(III)-szulfid
2012. nov. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a tanárnőd is alig 62%-os. :-)

Milyen érdekes, hogy a különbség csak 25%, de mégis a 62%-os nem tudja megoldani, sőt állítja, hogy nem lehet, a 87%-os pedig 5 sorban levezeti és kész.

Ha kémia versenyre készülsz, válts felkészítő tanárt, vagy ha anyagilag megtehetik a szüleid, járj magántanárhoz, különórára. Ha érdekel a kémia, akkor jelenlegi tanárnőd nem lesz elég...

2012. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.:) ömm.. nyolcadikos vagyok és kémiával szeretnék továbbtanulni..szóval lehet megfogadom a tanácsodat.:) a feladat pedig egy levelezős kémia versenyre kellene és sokat gondolkodtunk rajta és amikor mondtam neki hogy ez lehetne a válasz akkor neki is beugrott.:D szóval még egyszer nagyon szépen köszönöm..
2012. nov. 10. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!