Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen szakterületen használna...

Milyen szakterületen használnak nagyméretű kereket?

Figyelt kérdés

Ilyen masinát szeretnék készíteni.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iHhZZ..


Minimum átmérő 1,8m max 2,1 m


2012. nov. 9. 12:30
 1/5 2xSü ***** válasza:

Egyrészt felesleges az időt ilyenekre pazarolni, de ha tényleg nagyon sok időd van, akkor végül is miért ne. Max kapsz egy szép nagy, nem működő berendezést, vagy működőt, csak a benne bekövetkező történéseket félreérted. (A gravitáció nem energiaforrás, nem lehet úgy megcsapolni, hogy a kiinduló és végállapot azonos legyen. A helyzeti energiát lehet megcsapolni, de az ugye azzal jár, hogy a végállapot más, mint a kiinduló.)


De ha nagy méretű kereket akarsz, akkor legegyszerűbb készíteni egyet. Némi hajlítás, hegesztés, „reszelés” árán szerintem egy nap alatt elkészíthető csövekből.

2012. nov. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom érted - e a szöveget amit a filmen mond.Természetesen a kerék nem magától lendül tovább. A kép jobb felső sarkában van két kerék ami között billen tovább a súly, ezt egy elektromos motor hajtja .Tehát van energia bevitel.A mozgási energiát csak egy kicsit kell " támogatni "
2012. nov. 9. 22:39
 3/5 2xSü ***** válasza:

Nem vagyok túl jó angolból, de ezt a videóból azért sikerült kisilabizálnom. A leírásban ugye ez szerepel: It is about a mechanism that multiplies any kind of kinetic energy by 800% to 1100% and functions with speed regulation as a common motor.


Magyarán örökmozgóról van szó, illetve egy olyan mechanizmusról, amiből lehet örökmozgót csinálni. Hiszen csak meg kell csapolni a „többszörözött” energia többletét, abból lehet hajtani a felső motort. Ugye miről szól a dolog – ha jól értem? Mondjuk adott egy 10 W-os. A motor által végzett munka akkora mozgási energiát generál, amivel mondjuk meg lehet hajtani egy 50 W-os generátort. Ez persze lehetséges, csak nem azonos idő alatt. Végül is erről szól a lendkerék – a szerkezet is csak egy bonyolult lendkerék –, sok kicsi energiát teszel bele, amit aztán akár egyben – jóval rövidebb idő alatt – ki lehet belőle venni. Tehát lehet teljesítményt sokszorozni, de ez nem energiatöbbszöröző eljárás. Ha az lenne, akkor az 50W-ot azonos idő alatt tudná leadni. Így 20 W lecsapolással meg lehet hajtani azt a 10W-os motort (mondjuk ha a folyamat hatásfoka 50%), a maradék 30W-ot lehet munkavégzésre használni. Ha bezárom egy zárt dobozba, akkor időegység alatt 30W-nyi teljesítményt tudok belőle kivenni, miközben nem kell semmit sem betenni. Na ez az, amit nem lehet megtenni a fizika jelenlegi állása szerint. (Legalábbis földi körülmények között.) Lehet, hogy csak annyi történt, hogy az illető összekeveri a teljesítményt az energiával. Ez olyan dolog, hogy egy aksit lehet, hogy fel tudsz 2W-os táppal tölteni egy óra alatt. Utána képes meghajtani egy 5W-ot motort, csak nem egy órán át, hanem negyed óra után lemerül az aksi (ha számolunk valamennyi veszteséget is).


Tehát a dolog egy fizikai nonszensz. Nem csoda, hogy 28 év alatt nem igazán jutott semmire vele az illető. Bizonyára sok dolgot tanult szerkezetek építésében, tehát nem feltétlenül haszontalan a dolog, de amiről szólni akar az egész az önmagában nem lehetséges.

2012. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úgy látom te is foglalkozol hasonló témával,de azt is megtudnád mondani, hogy a látottakból megítélve a kétszer Kb 23 Kg súly mennyi energiát ad le a tengelyen keresztül. Én elkezdtem számolni de valamit elrontottam ( nem tudom hol hibáztam )mert az excentrikus elhelyezés miatt

a centrifugális erő közel 10 tonna. ÉN EZT SZÁMOLTAM ( hozzáteszem lehet, hogy hibásan ) Ez iszonyú nagy mozgási energiát kell hogy adjon.Én úgy tippelem a meghajtó kis motor Kb 500 W - os, (a fordulatszám 1250 körül ) hogy megbirkózzon a továbblendítéssel.


A hintához sem kell a gyerek súlyának megfelelő erőt kifejteni, hogy egyre nagyobb legyen a lendület, A filmen - a kopogó hangból ítélve - 250 - es lehet a fordulatszám.


Ha válaszolsz kérlek ne a hibáimat feszegesd. Számítással alátámasztott tények érdekelnek.A tengelyről hány W - os teljesítményt lehet levenni ? ? ? ? ? ?


A MEGOLDÁS ÉRDEKEL, DE NAGYON

2012. nov. 11. 11:12
 5/5 A kérdező kommentje:
A beletett energiát úgy érzed letudnád fogni a forgástengelyen? És ha külső áramforrásról táplálnám a meghajtó motort ?
2012. nov. 11. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!