Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell egy nem prím...

T0MMI kérdése:

Hogyan kell egy nem prím számot felírni prím számok összegeként?

Figyelt kérdés
Ezt egy programozás feladatban kaptam. Nem kódot akarok letudom programozni, csak matematikailag nemtudok düllőre jutni. Odáig jutottam el hogy fel tudok írni egy számot (ha nem prím) két prímszám összegeként, de azt is vizsgálnom kell, hogy ha nem bírom 2 összegeként sem akkor fellehet-e 3 összegeként ha úgy se akkor 4 stb...A kettő összegét úgy csináltam meg hogy 1 elindulok felfele majd vizsgálom hogy az adott szám prím-e, ha igen kivonom a vizsgálandó számból és ha az is prím akkor a kivonandó illetve a kivont eredmény összege lesz.

2012. nov. 10. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha különbözőekként kell, akkor gond van, de ha nem muszáj különbözőnek lennie, akkor én addig írogatnám 2-esek összegeként, amíg csak valami kicsi kezelhető számom lesz.
2012. nov. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jol értetted a feladatot? Biztosan összegként kell felirni? (Semmi értelme!!!)
2012. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Matematikai háttér: a prímszámok összegeként felírásról csak sejtések vannak. Pl. a Goldbach sejtés, hogy minden 2-nél nagyobb páros szám felírható 2 prím összegeként, illetve ebből következik, hogy minden szám felírható maximum 3 prím összegeként. Ez csak sejtés, amit kb 10^14-ig, vagy valami ilyesmi rohadt nagy számig megnéztek géppel, és addig igaz. Sejtik, hogy felette is.


Programozási kérdésben pedig a 3 nem nehezebb, mint a 2. Sőt, az általános, az n prím összegeként felírás sem. Írsz egy függvényt, aminek két paramétere van, egy s szám és egy n, a függvény megpróbálja n prím összegeként felírni a számot. Ha n=1, egyszerűen csak megnézi, prím-e. Ha n>1, akkor elindul 2-től és kivonja belőle a prímeket. Ha egy p prímet talál, akkor meghívja a függvényt (s-p,n-1) paraméterekkel.

2012. nov. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy semmi értelme, de igen jól értettem.
2012. nov. 11. 09:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh, nagyon köszönöm ! :D
2012. nov. 11. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!