Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha lehetseges akkor tudnatok...

Ha lehetseges akkor tudnatok magyarazatot adni akar egy peldan keresztul a Taylor-polinom megertesere?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 16:27
 1/2 Vadmeggy ***** válasza:

Mit nem értesz rajta?


[link]


[link]


Wikipedián nagyon jól le van írva minden. Taylor sorokkal nagyon egyszerűen előállíthatunk bonyolult függvényeket pusztán hatványozással. Ezek az animációk is azt mutatják hogy már kis számú összegnél is nagyon jól megközelítí az eredeti függvényt.

2012. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nemrég ahogy az analízist tanultam,nekem is a Taylor-polinom volt az ami nem fért a fejembe.Nehezen fogtam fel hogy mire jó,miért úgy néz ki ahogyan,és hogyan kell használni?Ilyenkor én azt szoktam hogy rászánok egy fél órát és a neten gyűjtök hozzá anyagokat,majd leülök és olvasgatom,ezt ajánlom neked is. Itt vannak a leghasznosabb találatok:

[link]

[link]

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=Ay9brBCnKCI

Ha mindegyiket elolvasod 1x,akkor már garantálom hogy érteni fogod.Ha csak egy példa szükséges akkor azt ennél a videó(sorozat)egyik részénél találod.

Remélem segíthettem:

2012. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!