Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz ez? A NASA tényleg...

Igaz ez? A NASA tényleg kijelentette, hogy pár napig sötétség és ára, szünet lesz az egész földön?

Figyelt kérdés

[link]

komoly válaszokat szeretnék kérni...akik le szeretnének oltani azok továbbmehetnek.nem azért kérdeztem,hogy viccet csináljatok az egészből.



#NASA #sötétség #nullsík #áramtalanság
2012. nov. 13. 16:22
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
voltam a nasa oldalán,írtam is igazából "talán mert nincs a nasa oldalán"...de mindegy,veszekedhetünk még,csak akkor te is egy idióta leszel aki a GyK-n lóg és veszekszik,mint a többi,mellesleg csak ógy elmondanám,hogy ez az első kérdésem amit itt valaha feltettem.elnézést kérek,hogy volt hozzá pofám.
2012. nov. 13. 16:34
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
Te beszélsz agyiszintről? Amikor két nap alatt huszan tették fel ugyanezt a kérdést, és mégse sikerült megtalálnod, egy olyan linkről, amiről már egy agyatlan zombi is messziről látja, hogy kamu.
2012. nov. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
okés
2012. nov. 13. 16:38
 14/24 anonim ***** válasza:
94%

"első kérdésem amit itt valaha feltettem.elnézést kérek,hogy volt hozzá pofám."


Nem az a baj hogy kérdezel, hanem az, hogy a rendszer Neked is feldobta, hogy "ugyan nézd már meg nincs-e a kérdések között azonos vagy hasonló tartalmú". Nem kell nagy tudás észrevenni a tudományok kérdéskörben azt a tizenakárhány kérdést, amiben már a címből is sejthetted volna, hogy biza van már ilyen kérdés. És ezek ellenére felteszed sokadjára Te is. És iszonyatosan idegesítő, mert nem tudjuk, hogy szándékosan nézel minket hülyének, vagy tényleg ennyire ostoba vagy...

2012. nov. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
szándékosan nézlek titeket hülyének:D
2012. nov. 13. 17:22
 16/24 anonim ***** válasza:
95%

Feleslegesen állítod be magad trollnak kérdező, már tudjuk, hogy egyszerűen HÜLYE vagy!

G.

2012. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
95%

"szándékosan nézlek titeket hülyének:"


Jajj ... kimaradt egy mondat a hozzászólásomban:


Nem zárja ki az ostobaságodat az, ha szándékosan nézel minket hülyének :P

2012. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
a lényeg hogy ti sok mindent tudtok:D
2012. nov. 13. 17:32
 19/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne haragudj, de akiben az a kérdés merül fel, hogy lehet-e _igaz_ a link tartalma, azt nehéz nem hülyének tekinteni, ugyanis a tartalmának egyszerűen nincsen ÉRTELME, JELENTÉSE, ugyanúgy nem lehet "igaz", mint az a kijelentés, hogy holnapután a Föld megszagolja a tejfölízű szimfóniát. Nézz utána, mit jelent az a szó, hogy SíK. Egyetlen olyan jelentése sincs, amibe "be lehetne lépni", főleg nem egy háromdimenziós testnek, vagy az elektromos áramnak. Az már haladóknak való tudomány, hogy minden koordinátarendszer csak absztrakció, a levegőben nem röpköd belőlük egy sem, az meg főleg, hogy a Világegyetemnek közepe sincs, nem hogy nullsíkja vagy mi a szentsége.stennyilája.
2012. nov. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, akkor vegyük sorra, ha ennyiből nem értetted meg.


1. "Ez egy létező sík, ahol nincs áram és ahol semmilyen tárgyban nem működik az elektromosság." Ilyen sík nem létezik. Az elektromosság pedig nem úgy működik, hogy az csak úgy megszűnhet. Ha megszűnne, széthullana az anyag, megsemmisülne minden.


2. Mivel az első pontból következik, így baromság ez is.


3. "Ez a sötétség kozmikus illúziókat, fénykisüléseket és emberi illúziókat fog kiváltani, amely 3-4 napig fog tartani. Semmitől sem kell félni, sem tartani." Tudományosan megalapozatlan, ilyen nem létezhet, ráadásul az első ponttal próbálja igazolni magát, ami hülyeség volt.


4. "A végén ismét előjön a Napfény és ismét érezhető lesz a nyugalom és béke." Ó, szóval a Nap is eltűnik? Hova? A napfény amúgy meg kis betű.


5. "A ciklusváltásnál jó lenne, ha felkészülnének úgy, hogy minden 2012 évi kötelességet befejezzenek, többet nem szabad felvenni és minden tartozást kiegyenlíteni." Nem akarok összeesküvés-elméleteket gyártani, de ez kicsit gyanús nekem, hogy pont ilyenkor kerül elő egy ilyen idióta írás, amikor a bankok sz@rban vannak. De attól még hülyeség, mert az 1. ponttal próbálja igazolni magát.


6. "2012. december 20-án vigyék magukkal gyermekeiket, igazolványaikat, valamennyi pénzt és utazzanak el a városból a természetbe. (...) A sötétség napjai alatt fontos az ablakokra sötétítőt rakni, ne nézzenek az ablakokon ki, ne higgyenek annak amit látnak és hallanak, és ne menjenek az utcára. Ha mégis fontos volna kimenni a házból, akkor ne menjenek messzire, mert eltévedhetnek, mivel a fény hiánya miatt elveszthetjük az irányérzetünket és nem fogjuk látni saját kezünket sem. Ne féljünk."

Szóval utazzunk a természetbe, de maradjunk otthon. Azt hogy?


7. "Ha újra megjelenik a fény, nem szabad mindjárt a városokba visszamenni, jobb lesz tavaszig várni. A Föld a „null síkból“ való definitív kimenetele 2013 február 7-én várható. Ekkor már beindulnak a repülő és a vonat-járatok."

Nincs forrás megjelölve a dátum igazolására. Nincs leírva, hogy miért nem szabad a városokba kimenni. Egy picit is értelmes ember számára átlátszó az egész. A "definitív" szót helytelenül használja.


8. "A világ minden kormánya megkapta ezt az információt a „null síkról“ különböző forrásokból, de az embereknek nem tudnak vagy nem akarnak segíteni. A polgári védelem és a kitelepítés nem fog működni az áram, a távközlés és a közlekedés meghibásodása végett." Ha a kormányok valóban kaptak volna egy ilyen hírt egy neves kutatószervezettől, akkor először is utánanéztek volna, hogy a szervezet vezetői esetleg nem lettek-e elmebetegek. Ha pedig mégis igaznak minősül (ami mint írtam fizikailag egyszerűen lehetetlen), akkor foglalkoznának vele. Megemlítem, hogy a cikk írója nem ismeri a "végett" és "miatt" szavak jelentésbeli különbségét, ez eléggé árulkodó jel(nek kéne legyen).


9. Nevetséges, megindokolatlan. A "végett" szót ismételten rosszul használja az író.


Ha ez nem lenne elég: Az, hogy nincs kint semmi ilyen a NASA honlapján, egyértelműen azt jelzi, hogy kacsa a hír. Erre már akkor rá kellett volna jönnöd, amikor megnézted a honlapot. Persze egy ilyen cikkből már ránézésre meg lehet mondani, hogy hazugság. A nyelvezet, a monumentalitás, a tudománytalanság és a hibás nyelvhasználat mind az áltudomány fegyvertára.

2012. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!