Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika vagy kémia?

Fizika vagy kémia?

Figyelt kérdés
Melyiket szereted jobban a suliba? Illetve melyiket tanulnád egyetemen? És miért (bővebb vélemény)? Esetleg még a biológiát is számba lehet venni.
2012. nov. 13. 16:49
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Én a fizikát jobban szeretem, szerintem egyszerűbb a kémiánál, és a fizikában kész tények vannak, reálisabb mint a kémia.
2012. nov. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a fizika mellett döntenék már csak azért is, mert a kvantummechanika magába foglalja a kémiai kötésekben részt vevő elektronok viselkedésének szabályait. Azzal pedig többé kevésbé magyarázhatóak a különböző anyagok tulajdonságai.

Szerintem nincs igazán akkora különbség a két tárgy között, úgy vélem a kémia nem tud olyat, aminek ne fizikai oka lenne. Bár kísérletek hiányában elég száraznak tűnne :P

2012. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

-Melyiket szereted jobban a suliba?


Fizika.


-Illetve melyiket tanulnád egyetemen?


Fizikát sajnos :(


- És miért (bővebb vélemény)?


Hülye voltam.


Kb egyiket sem éri meg, mert nem lehet elhelyezkedni, menj villamosmérnöknek.

2012. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a fizika minden természet tudomány alapja (hmm, talán a matekot kivéve, de az nálam már inkább művészet számba megy), ezért fizika. Illetve azt tanulom egyetemen. A kémiában már majdnem mindent pontosan, vagy legalább jó közelítéssel lelehet írni fizikai egyenletekkel. A biológia, pedig a kémia és a fizika szerelem gyermeke, következés képen, előbb utóbb mindent magyarázható lesz CSAK fizikával. Hmm, talán inkább utóbb :)
2012. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

#2:

Ha jó vagy benne, érdekel és szereted, akkor akármivel ellehet helyezkedni, kérdés persze hogy mennyire vagy jó.

2012. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Kémia mindenképp. Csodálatos egy tárgy. Természettudomány szakon vagyok végzős idén a suliban :) Én úgy tartom, hogy a biológia bemutatja a környezetünket, a kémia mélyebben belenyúl a dolgokba, miből állnak a dolgok, részecskék atomok stb. A fizika meg azzal foglalkozik, hogy hogyan működnek a dolgok. Szép tárgyak, érdekel mindegyik, de számomra kémia van az első helyen, és nem csak azért, mert gyógyszerészetire készülök. :)
2012. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
# 5/6 Írógépszerelőként is el lehet helyezkedni, ha jó vagy
2012. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem fizika könnyebb, mert csak a feladat megoldásához szükséges modellt kell megalkotni, ez tartalmazhat sok egyszerűsítést. Kémiába nem látok bele nagyon, de nekem sokkal szertegágazóbbnak tűnt.
2012. nov. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Ez így igaz is gimnáziumban...
2012. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 És még sok helyen máshol is. Egyetemen is hasonló a fizika (tudom, mert végigtapasztaltam), csak sokkal bonyolultabbak a modellek, több paraméter ill. tényező van
2012. nov. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!