Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség analízis és...

Mi a különbség analízis és kalkulus között (lásd még lent)?

Figyelt kérdés
Mit értenek ezeken itthon és mit az angolszász oktatásban? Mintha itthon máshogy használnák, de nem vagyok benne biztos, valaki röviden (vagy hosszan) megvilágíthatná.

2012. nov. 21. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy mást értenek. Mindkettőnek több jelentése van.

Analízis a matematikában függvénytant, a függvények viselkedésének leírást, kémiában vegyelemzést jelent. Általánosítva, többféle területen a dolgok összevetését, elemzését, a részek és összefüggések vizsgálatát jelent, egyfajta tudományos kutató módszer.

A kalkulus régi jelentése osztályzat, ma már nem használják. Eredeti jelentése szám, számítás, a tudományok sok területén van speciális jelentése, végső soron mindannyiszor valahogy a számításra vezethető vissza. A logikában a formális műveletek szabályainak általános megfogalmazására használják, míg az orvostudományban speciális jelentése van.

2012. nov. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kizárólag az egyetemi matematikai tárgyra gondoltam. Analízis=függvénytan=kalkulus? Mert én amerikai tantervekben sokszor látok külön kalkulus nevű tárgyat, és később analízis nevű tárgyat.
2012. nov. 21. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!