Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy optikai kérdés megválaszol...

Egy optikai kérdés megválaszolásához készítettem egy dinamikus ábrát. Túl jól sikerült. Most én kérdezem, hogy mit is látunk tulajdonképpen?

Figyelt kérdés

Itt megnézhető, innen letölthető:

[link]

A válaszokat nagyon várom.



2012. nov. 23. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt látjuk, amit csináltál. Mi a pontos kérdés?
2012. nov. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:
n értékét 0 és 100 között változtatva a Stroboszkóp hatást figyelhetjük meg. n értékét 100 és 200 között változtatva meg valószínű egy szoftverhibát figyelhetünk meg. :-)
2012. nov. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat is. Kicsit részletesebben leírhatná valaki, hogy a számítógép, monitor mennyiben határozza meg ezt a látványt. n=100 feletti értékeknél én nem programhibára gondolok, egyszerűen arra, hogy ilyen animáció-sebességnek ,épp a képernyőn látható okok miatt már nincs értelme, ezért nem kezeli le.
2012. nov. 23. 11:15
 4/6 2xSü ***** válasza:
Nincs hatással a képernyő a dologra. A szoftver egy bizonyos frekvenciával jeleníti meg a képet. n=100 és n=120 között érzékelhető különbségnek kell lennie. Én tényleg azt gyanítom, hogy a képlet, ami meghatározza a pont időbeli helyzetét rosszul működik n>100 esetén.
2012. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

n=100-ig sem stroboszkóphatásról van szó, ugyanis ha a monitor frekvenciáját egy adott n mellett megváltoztatom, a látvány nem változik.


Az algoritmus okozhatja a dolgot. Valószínűleg úgy van megírva, hogy n növelésével növekszik a ciklusonkénti szögelfordulás. Elég nagy n-nél akár 360 fok is lehetne, amikor is a program mindig ugyanarra a helyre rak ki egyetlen pontot.


Ha a monitor frekvenciájának a hatását akarod bemutatni, akkor használj fix szögelfordulást (pl 0.1 fokot vagy kevesebbet), és a paraméterrel a program futását próbáld lelassítani (mondjuk valami ciklus beiktatásával), vagy ha jobban értesz hozzá, akkor valami időzítővel.

2012. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5. válaszolónak! Nagyon köszönöm, hogy hozzáértő valaki alaposabban belegondolt. Azóta feltettem a

[link] címre is, hátha a program alapos ismerője is véleményt mondana.

2012. nov. 23. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!