Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan alakul ki a nyugalmi...

Hogyan alakul ki a nyugalmi potenciál?

Figyelt kérdés

Sejtbiológia: minél többet tanulmányozom a nyugalmi potenciált, annál jobban bekavarodok. Javítsatok ki kérlek!

Intracelluláris oldalon nonpermeábilis anion,rakjunk a rendszerbe Na-t. Eltérő anionkonc miatt eltérő Na-ioneloszlás a 2 oldalon, delta elektrokémiai gradiens 0-ra való törekvés: az anionok miatti Na gradiens miatt potenciál különbség nyugalmi állapotban. Ebben a rendszerben az Na potenciálkülönbség megegyezik a membrán potenciállal.

DE nem tudom értelmezni a rendes Donnan modellt, ahol már a Cl is megjelenik, mivel: Az Na, és a Cl nyugalmi potencálja eltér a mért membránpotenciáltól, ezért nem értem, hogy t=végtelen állapotban, hogy létezhet ilyen rendszer. ----> az élő membrán 2 oldalán, hogy alakulhat ki a 140mM outside, 20 mM inside Na konc, amikor a membránpotenciál eltér az Na nyugalmi potenciáljától? Ezt csak úgy tudom elképzelni,hogy az Na-K ATP-áz visszatereli a nátrium és káliuminokat. Segítsetek légyszi!


2012. nov. 24. 18:47
 1/1 gromo ***** válasza:
Jól képzeled el. A nyugalmi potenciált létrehozó ioneloszlás egy folyamatos, energiaigényes pumpaműködés következménye, amelyben a fő szerepet a Na-K Atp-áz játssza. Amennyiben ennek a működése leáll, előbb - utóbb az ionkoncentrációk kiegyenlítődnek, és a nyugalmi potenciál megszűnik.
2012. nov. 25. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!