OoVvSs kérdése:

Mi ennek a neve?

Figyelt kérdés
[link] ... egszer berepült a szobámba egy ilyen és nagyon megijedtem tőle, mert ... egyáltalán van ennek torja? :S

2012. nov. 28. 21:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
2012. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mégis, szerinted hol vannak a szárnyai és lábai, ha nem a torján?
2012. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Bocs, de ettől ijedtél meg? Bár lehet, hogy veszélyes, de szerintem tök aranyos.


Én idén augusztusban vagy szeptemberben a szárítóról leszedett ruhákkal hoztam be a lakásba egy olyan állatot, amit soha azelőtt nem láttam életemben. Egy százlábúra hasonlított, csak nagyobb méretben, és hosszú csápokkal; továbbá iszonyatosan gyorsan szaladt. Órák hosszat keresgéltem, hajkurásztam éjszaka, mire végre megtaláltam; akkor viszont úgy telibe fújtam spray-vel, hogy biztosan annyi legyen neki.


Később tudtam meg egy GYK-s lánytól, hogy pókszázlábúnak hívják a jószágot; állítólag csíp is.

Tessék, nézd meg:

[link]


Egy dologban nagyon egyetértettünk: a Wiki erősen téved a testhosszot illetően ("általában 20 - 25 mm"). Ami nálam volt, az legalább 6 - 8 cm lehetett; amit a lány látott egy tornateremben, az kb. 10 cm volt.

Azóta már volt egy másik, kisebb példány az előszobámban; nem ismertem kegyelmet. :P

Remélem, soha nem találkozom többé ilyennel; de ha mégis, akkor cseréljünk. :D

2012. nov. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :)

3# hahaha! szegény! az sokkal ijesztőbb, de az enyém felettébb fura hangokat is kiadott és néha elkezdett üldözni is (!!!!). a tied legalább elbújik :D ott csak neki kell állni porszívózni. ;) én legalább is azt csinálnám :P

2012. nov. 29. 18:34
 5/16 anonim ***** válasza:

1. alkalom: Mint írtam, éjszaka hajkurásztam a pókszázlábút; s nem biztos, hogy a szomszédok megértőek lettek volna... (A kisszobában alvó egy saját és egy vendég lánykáról nem is beszélve; ők valószínűleg még sikítófrászt is kaptak volna...)


2. alkalom: Nem bízom a porszívóban. Még az előző lakásban történt, az első esték egyikén: már ágyban voltam, amikor egy irdatlan nagy, vastag lábú pók szaladt keresztben a paplanomon. Minden lélekjelenlétemre szükségem volt, hogy ne ájuljak el; és hirtelen nekem is a porszívó jutott eszembe. Foglyul ejtettem őkelmét, a porszívó csövét pedig teljesen leragasztottam celluxszal. Kb. 2 - 3 hétig nem is használtam az eszközt, gondolván, előbb-utóbb csak elpatkol a jószág. De amikor meg akartam győződni eme reményem megvalósulásáról, csalódnom kellett: nem volt sehol, sem a csőben, sem a porzsákban. Én legalábbis nem láttam...


Hidd el nekem, a legbiztosabb addig fújni vagy csapkodni, amíg már csak egy milliméternyit sem mozog... :(((

Valahol sajnálom őket, de ez van. Nem vagyok hajlandó elviselni a tudatot, hogy esetleg rám mászhat / átmászhat rajtam egy ilyen kis dög; legyen az akár pók, akár pókszázlábú. Pláne az arcomtól szeretném távoltartani őket. Ez valószínűleg egy gyerekkori kellemetlen emlék hatása: kb. 9 évesen a kertben nem vettem észre a fák között fejmagasságban kifeszített pókhálót, így telibe belegyalogoltam. Nem tudom, melyikünk ijedt meg jobban: én vagy az addig mit sem sejtő keresztespók. Az biztos, hogy a visítóversenyt én nyertem volna... :D


Ja, és pár éve pedig egy nagy, fekete, gyorsan szaladó bogarat próbáltam az ágy mögött megtalálni és onnan valahogy kicsalogatni. Ehhez kb. negyed óra hosszat álltam olyan pózban, mint a gátülés, csakhogy míg az egyik lábam szabályosan az ágy támláján volt, a másikkal a földön álltam... Mint később kiderült, egy futrinka volt a kis bujkálós.


Ezekhez képest nekem a méhek és a darazsak barátságos, tündéri kis jószágoknak tűnnek; pedig már csíptek meg. Szóval, ha gondolod, tényleg cserélhetünk: a legközelebbi rusnyaságot csapdába csalom a kedvedért, és elpostázom neked. :)))


Így utólag egyébként tényleg viccesek a sztorik, remélem, ezeken is jót nevetsz majd. :)

2012. dec. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

leírva tényleg NAGYON viccesek :DD de azért nem szeretnék ezekkel össze futni de ha mégis, kimenekülnék a házból és apukámra bíznám az egészet XD

én és iszonyodom ha vmi az arcomra/ rajtam mászik, bár ennek nincs semmi különösebb oka.

veled eddig csak olyanok történtek, h a macskám behozott egy vérző, félig halott madarat a konyhába ami elkezdett repkedni O.O .... na az rohadt ijesztő volt(!!!), máskor az előszobában volt madár, de már volt pár egér is a nappaliban XD egyszer egy denevér is berepült ami nem akart kimenni! de komolyan!! :D kirepült olyan 10 centire és visszajött! XDDD

remélem az enyémeken is tudsz nevetni ;)

2012. dec. 4. 17:50
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha kicsit részletesebben, színesebben írnád le a történeteket, jobban tudnék nevetni... Így csak mosolygok. ;)

A madarat pedig sajnálom; gondolom, elpusztult szegény. :(


Nekem az előző lakásban két macskám volt: az egyiket "örököltem" egy előző lakótól, a másikat pedig egy közeli játszótérről hozta haza a lányom. Mindkét cica nagy vadász volt, rendszeresen pusztították a kertben a madarakat. :(

De nem ették ám meg őket, csak elkapták, és dicsekvésből felhozták megmutatni az emeleti folyosóra... Néhány év alatt a madarak többsége el is menekült a kertünkből, csak néhány cinke meg egy nagy csapat szemtelen veréb járt át enni a madáretetőhöz télen. Néha átrepült még a szemben fekvő kertből egy gerlepár és egy harkály; ill. jöttek enni a feketerigók is; de már nem fészkeltek nálunk többé. :(

Azelőtt voltak zöldikék is, meg olyan szép, színes madarak is, amiknek még a nevét sem tudom; de gyönyörűség volt nézni őket, ahogyan röpködtek, fészket építettek, fiókákat gondoztak. De sajnos a galád macskák miatt nem sokáig létezett a madárkert. :(


Néha hoztak fel vakondot és egeret is, persze már menthetetlen állapotban. Egy kivétel volt: egyszer egy icipici egérkét találtam a folyosón, a macskáknak leterített ruhák alatt. Gondoltam, beviszem a lakásba, mert egerünk még úgysem volt. :D

Jobb híján egy régi madárkalitkába tettem, de olyan pici volt, hogy ki tudott szökni az egyik nyíláson. Beszaladt a mosógép alá, majd úgy elbújt valahogy, hogy két napig nem bírtam kiszedni onnan; pedig próbáltam előcsalogatni, még a mosógépet is lefektettem a földre. De soha nem jött elő, amikor ott voltam; viszont távollétemben evett a neki kitett sajtból, magokból és egyebekből. :D

Mindezek után persze szabadon engedtem, amint végre sikerült elkapnom őkelmét. :)


Az egyik kanárim [név szerint Bertie :) ] halála is a kis "gettóscica" számlájára írható. Mára nekem már elég volt a mesélésből, de ha gondolod, legközelebb részletezhetem. :)

Te pedig írhatnál a macskádról vagy a denevérről. :)

Ehhez motivációként egy kis macskanyávogás:

http://www.youtube.com/watch?v=X1kOBNWQO0E


:)))

2012. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszi, h figyelmeztettél, h részletesebben írjak! ;)

Uh.... szegény madárkák! :( az én macskám is egy nagy vadász, de mivel egy erdő szélén lakunk mindig jönnek a madarak :)) és gondolom kicsivel nehezebb is lehet neki a vadászat, mert teljesen fehér, mondjuk ez télen előny! :D vannak mókusaink is, de őket képtelen lenne elkapni, mert hihetetlenül gyorsak és nagyokat ugranak.

az a videó!!! :DDD nagyon vicces!! de ha már így macskáknál tartunk nekem is van egy videóm: http://www.youtube.com/watch?v=Kv7Y6EJiUI8 ;)))


a denevéres story: még most a nyáron történt, h kinyitottuk az ajtókat este, mert hihetetlenül meleg volt. anyukám épp tv-t nézett a nappaliban (ahol nyitva voltak az ajtók). hirtelen beszáll egy denevér és elkezd körözni. anyukám hihetetlenül megijedt és mondhatni sikító görcsöt kapott XD kb fél órán sikított. apukám nem nagyon tudott mit kezdeni a helyzettel... így hát nem csinált semmit :D én is kb úgy voltam mint apukám csak én az elején jobban megijedtem. gondolom a denevérnek tetszettek a benti dolgok, ugyanis néha kirepült 10-20 centire és visszajött. beengedtük a macskát is, h hátha a látványától megijed és kimegy, de hát ez se jött be :D egy későbbi alkalomkor amikor megint kirepült egy kicsit végre sikerült becsukni az ajtót úgy, h sértetlen maradjon.

volt egyszer hörcsögöm is. pontosabban 2. nem nagyon szerettem őket... a nagy állatok kedvelem :) egyszer haza jöttem. kinyitottam a ketrecüket és láttam, h az egyik megette a másikat!!! O.O nem tom mások h tettek volna de én a kannibál hörcsögöt elengedtem az erdőben.

az előző kutyánk( az első :) ) nagyon szeretett döblött álltatokba hemperegni. ha vakondot talált a kertben, akkor valahogy megölte és utána csak hempergett rajta :D a mostani kutyánk meg az úttesten talált egy elgázolt békát és ő is elkezdett hepergőzni benne! ezekkel nem islett volna akkora baj, ha nem kellett volna utána mindig megfürdetni őket :/ 1 hónapban kb 2szer fürdettem kutyát :D

mesélj csak! :D igazán érdekesek a történeteid ;) remélem most az enyém is élvezhetőbbekké váltak! mostt több story nem jut eszembe, de ha később eszembe jut (az az biztos, h eszembe jut) akk leírom ;)

2012. dec. 12. 20:52
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Szia :)


Nem felejtettelek el, de csak most értem ide; pedig a kommented utáni hétvégére terveztem, csak valahogy elmaradt... Inkább nem részletezem az okokat, elég hosszú leszek így is; de legalább bepótolom a mulasztást. :D

Remélem, "élsz még", és nem hiába írok. :)


Ilyen részletességgel valóban sokkal jobbak, élvezhetőbbek a történeteid; ez a kommunikáció és a fogalmazás egyik jellemzője. :D

Ha még a mondatkezdő nagybetűket sem felejted el legközelebb (amiknek hiánya elcsúfítja az amúgy nagyon jó helyesírásodat), akkor valószínűleg már majdnem teljesen boldog leszek. ;)


Nagyon kellemes és nyugis lehet erdő szélén lakni; bár biztos megvannak a hátrányai is (pl. a távolság a városközponttól). De a madarak, a mókusok és egyéb állatok, ill. a tiszta levegő és a a csend vitán felül pozitívum.

[Egy nagyon rövid ideig - lány létemre - vonzott az erdész pálya is, pont 8.-os koromban; de már akkor sem bírtam a pókokat és egyéb rondaságokat, ill. nagyon messze lett volna erdészeti suli, úgyhogy gyorsan letettem erről. :D ]


Anyudat nem irigylem... Nem tudom, én hogyan reagálnék egy denevérre a lakásban... Kint sem repült túl közel hozzám még egy sem, pedig voltak a kertben és az utcákon is bőven. Néhány évvel ezelőtt a lányom hazafelé útján látott egy kicsi, törött szárnyú denevért a járdán; felhívott, hogy mit csináljon vele, hazahozhatja-e... Nagyon sajnáltam, de nemet mondtam. Akkoriban már túlvoltunk néhány kutyán és sok-sok macskán, amiknek mindig gazdát kerestünk vagy elvittük a menhelyre; egyedül a már említett cica maradt a nyakunkon valahogy, ő szám szerint a 24. a fajtájából, hát gondolhatod, hogy már untam... Plusz az évek során volt egy letört farkú gyík, egy sérült gerle és egy nagyon pici feketerigó, amik egy-két nap alatt elpusztultak; és volt két feketerigó, amiket felneveltünk (3 - 4 hétig voltak nálunk). Szóval nem volt kedvem denevért pátyolgatni.


Van egy jó kis kép a Facebookon egy hatalmas denevérről:

[link]

Anyudnak mindenképp mutasd meg. ;)


A kannibál hörcsögöd furcsa eset... Gyerekkoromban az első höripárom gyorsan "családot alapított"; nem tudtam, hogy a hímet ilyenkor külön kell rakni, és hát így ő elkezdte enni az újszülött kölyköket... :(((

Egyszer hallottam valakitől, hogy a hím macskák is megeszik a kölyköket, ha azok nincsenek biztonságos helyen.

De hogy felnőtt állat felnőtt állatot, pláne egy hörcsög... Ez nekem ugyanolyan magas, mint a döglött állatokban fetrengő állataid. :(((

Nem lehet, hogy ez valami helyi sajátosság felétek? :D


És akkor jöjjön a "gyilkos macska" története:

Mint írtam, talált jószág; törött farokkal, begyulladt szemekkel és csontsoványan került hozzánk, kb. 6 - 7 hónaposnak saccoltuk. A másik macska a folyosón lakott, de az újat fiatal korára és egészségügyi állapotára való tekintettel a lakásban tartottuk. Csak a szobákba nem mehetett be, mert mi a kanárikat mindig szabadon tartottuk, a kalitkába csak enni jártak. Akkoriban a 3. kanárink volt, egy kissé dagi, citromsárga tollazatú, gyönyörűen éneklő hím. Sötétedéskor mindig felrepült a nappaliban a csillárra, ott aludt, soha nem repült le sötétben reggelig.

Egyszer mégis beengedtem a gettós cicát, nem gondoltam, hogy baj lesz. Az ölemben feküdt, amikor egyszercsak a madárka hirtelen megmozdult, és lerepült a padlóra; a macska meg egy szempillantás alatt kiugrott az ölemből, és rávetette magát. Persze odarohantam, de nem nagyon mertem kirángatni a szájából a madarat, a további sérülések miatt. Nekem hosszú perceknek tűnő idő után valahogy mégis elengedte Bertie-t, aki mozdulatlanul, csukott szemmel feküdt a földön... Mérgemben kihajítottam a macskát az előszobába, eszembe sem jutott a sérült lába, ami miatt előzőleg injekciót is kapott.

Nem tudom, hogy történt, de a madár lassan magához tért. Nagyon bágyadt és ijedt volt attól kezdve; csak gubbasztott a kalitkájában, mert ezek után nem engedtem ki. Talán két nap telt el így, amikor is az ádáz macska egy ajtónyitáskor beszökött a nappaliba, és cirka pár másodperc alatt felmérve a terepet már rá is ugrott a kalitkára... A madárhoz nem fért hozzá, de a kalitka leesett. A macskát kizártam, a kalitkát a helyére tettem, elrendeztem. Sajnos a madarakat nem lehet megnyugtatni...

Néhány óra múlva - már késő este volt - a kisszobában voltunk a lányommal, egyszercsak egy furcsa koppanást hallottunk a nappaliból. A kanári volt az: lefordult az ülőrúdról, leesett a kalitka aljára szegény. A kertben álló magas fenyőfa tövébe temettük el.

Szerintem nem bírta a szíve a sok izgalmat. :(((

Az állatorvostól kérdeztem, mi lehetett a baj; nem tudta pontosan. Csak annyit mondott, hogy úgy látszik, túlságosan is használt a macseknak az injekció...

Ennek már vagy 5 - 6 éve, de azóta nem vettem új kanárit, pedig szeretnék... :(


Hát, ennyi volt a mai történet. Minden jót neked. :)

2013. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 CrazyKratos válasza:
na jó hát amikor a pókszázlábúakról írtatok,engem kicsit kirázott a hideg :s :D
2013. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!