Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik állatoknál is a...

Létezik állatoknál is a rövidtávú memória? Emlősöknek is 7? Egyáltalán milyen fajtól kezdve létezik evoluciósan?

Figyelt kérdés

2012. dec. 5. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk a macskámnál máris van : Ha megpiszkálom, utána mérges rám, régebben amikor még ifjú volt volt, hogy meg is akarta bosszúlni, de mostmár inkább azt csinálja, hogy amikor már nyújtom a kezem másodszorra, idegesen felcsattan.

De a kutyámnak is biztos van, mert sunyít, amikor olyasmit tesz, amire emlékszik, hogy tiltott, de egy segg és megteszi.

De mondjuk szvsz. az angoltanárom feketemadarának is kellett ahhoz rövidtávú memória, hogy betanulja a csengőhangjait aztán fake-hívásokkal ugrassa.

Meg mondjuk az okosabb Jágópapagály is van, hogy emberi face-to-face beszélgetésekbe belepofázik random szóismételgetésekkel, de persze nem tanulja meg azokat, 5 perc múlva már azt se tudja, hogy mit próbálgatott.

2012. dec. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tévedés, a madaraknak is van rövid, sőt, hosszútávú memóriájuk is.


A nimfapapagájom ugyanis pontosan tudta, hogy az elektromos kábeleket tilos rágcsálni - ennek megfelelően még taktikázott is, hogy elérje. Az alap ötlete az volt, hogy ő csak úgy csipegetett jobbra, csipegetett balra, de még véletlenül se nézett a kábel felé - de hogy, hogy nem, egyre közelebb ért. Aztán amikor ott volt, villámgyorsan megfordult, és csípett, amennyit csak tudott a szigetelésben :D


Aztán amikor rájött, hogy ezt már ismerjük, utána elkezdett szórakozni azzal, hogy ledobott valamit a kábel mellé, aztán hosszú időre "ottfelejtette". Majd (volt, hogy órák múlva) észrevette, és elkezdett odatotyogni. Ha látta, hogy figyelem, felvette a cuccot (magot, szöszt, tollat, akármit) és elment. Ha viszont nem néztem arra látványosan, akkor nem is foglalkozott az odadobott cuccal, hanem lecsapott a kábelre :D (Mondjuk Ő nem tudta, hogy ami ott volt kábeldarab, az réges-régen ki lett cserélve, és abban a darabban nem volt feszültség, ugyanis elvezettem a szekrény mögött, de azért küzdött, én meg tiltottam :D)

2012. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aranyos Nimfapapagály!


De bezzeg azt már gondolom nem tudta kitalálni, hogy az Ő érdekében is tiltod az elektromos áram alatt lévő vezeték csipkedését.

De azért tény hogy a taktikáihoz is kell ész!!!


Még amit hallottam, hogy egyes Jágók már előre hangot adnak az örömüknek, ha tudják hogy a gazda elmegy otthonról, mert ugye akkor máris fesztiválozni fognak.

2012. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És azt mégis honnan tudta volna? :D Az ö szemszögéből van valami, amit valamiért jó csipkedni (gyanítom azért, mert tilos), ergo megküzd érte.


Lévén sose vártam meg, hogy a csőrével/nyelvével rövidre zárja az áramkört, így nem is tudhatta meg sosem, hogy miért is tilos. Egy kétéves gyerek sem fogja megérteni, hogy miért tilos, csak annyit, hogy tilos.

2012. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt kérdeztem hány egység a rövid távú memória. Szerintem amiről ti beszéltek, azt nem is annak hívják.
2012. dec. 26. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!