Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miert nehez a (befottes)...

Miert nehez a (befottes) konzervesuvegek zarofedelet leszedni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 5. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
vákuum
2012. dec. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz, ha ügyes vagy. :)


Egy kenyérszeletelő késsel egy vagy több helyen óvatosan feszítsd ki egy picit a zárófedelet. A kést a legjobb oldalról "alászúrni", evidensen azon az oldalon, amelyik kezedet használod. A kés éle ne feléd nézzen; és apró mozdulatokkal csináld, nehogy gond legyen.

Előbb-utóbb hallani fogsz egy halk, kattanó hangot; ekkor levegő kerül a fedél alá, és így az könnyen lecsavarható.


Sok sikert. :)

2012. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ekkora a felette lévő levegő súlya....
2012. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem a modszre lettem volna kivancsi.. ha nem teljesmondatban megfogalmazva hogy miert lehet nehezen kinyitani ? :) fontos lenne :)
2012. dec. 5. 18:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A forrón bezárt befıttes üveget lehőlés után nagyon nehéz kinyitni. Ha egy idıre meleg vízbe

tesszük az üveget, akkor ismét könnyedén nyílik. Miért?


azért mert a befőttes üvegben meleg h van, aminek nagyobb a térfogata mint a hidegnek, miután lehűl benne a levegő, a hiányzó térfogat miatt vákuum keletkezik, ami "beszivja" rászoritja a fedőt az üvegre. ha felmelegítjük a benne lévő levegőt, ismét megnő a térfogata így a vákuum megszünik. az említet késes módszerrel a kés segitségével a kisrésen levegőt juttatunk be, ami pótolja azta levegő hiányt ami miatt vákuum keletkezik...



A kérdést /Barkats_Jeno_-_Fizikai_feladatgyujtemeny_7_o.pdf ben találtam google segitségével ez alapján a kérdésre a választ ált iskola 7 osztályában már tanulható

2012. dec. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Berta, feszegetés helyett kopogtasd óvatosan a befőtteskupak élét a kés fokával vagy nyelével körbe (6-8-10 koppintás), így sokkal veszélytelenebb a művelet, és hasonlóan hatékony megoldás. Ráadásul a kés hegyét is kíméled vele :)
2012. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Candi80, köszönöm a tippet. Mindig tanul valamit az ember; legközelebb kipróbálom. :)


Bár én ügyes lány vagyok: csak néha vágtam el a kezem régebben. :D

A késeimnek meg úgyis majdnem mindegy, tiszta bot az összes, meg kellene már köszörültetni őket...

Pár éve, amikor a nagynéném férje megköszörülte a készletemet, az egyik csorbulás láttán megjegyezte, hogy talán nem azzal kellene csontot vágnom... Kissé elképedt, amikor tájékoztattam, hogy nem csontot vágtam vele, hanem a fenyőfát igazgattam meg kissé, hogy belepasszoljon a talpba... :P


De tényleg köszönöm, hogy leírtad, igazán kedves tőled. :)

2012. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Berta Wooster válasza: kanálal is kilehet nyitni olyannal aminek picit hegyesebb a vége (és azzal elég egy feszités)
2012. dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen, majd ezt is kipróbálom egyszer. :)


Ha ez így megy tovább - minden napra egy ötlet - egész életemben mást se fogok csinálni, csak befőttesüvegeket bontogatni... :D

2012. dec. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Visszakerestem a kérdést, hogy jelezzem: nekem a kopogtatásos módszer nem vált be. Lehet, hogy pancser vagyok, ez van. :D


Viszont feltűnt valami: Hogy lett Candi80-ból Sceptic??? :O

Úgy tudtam, a GYK-n mindent meg lehet változtatni, csak a nicket nem; mindenhol ezt írták (Egyéb kérdések, moderátorok).

Változás történt? Vagy hogy sikerült elintézni, Sceptic? :)

2013. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!