Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Evolúciós szempontból mi...

Evolúciós szempontból mi szüksége van ez embernek méregtelenítésre?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül méregtelenítés, lehet update kaja, tesióra,

fogorvos. Ha sok-ezer éven át ez a bolond faj képes volt fennmaradni, akkor miért tartják manapság ilyen fontosnak ezt a sok... szóval ezeket. Ráadásul nemrég volt egy riport a méregtelenítésről a TV-ben, és vitáznak róla, hogy van-e egyáltalán értelme.


2012. dec. 7. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Evolúciós szempontból?

Evolúciós szempontból amióta az ember balga mód ragaszkodik ahhoz, hogy magát bármi áron szépen, egészségesen, életben tartsa, azóta gyakorlatilag elszakadtunk az evolúciótól.

Ugyan már, azt hiszed a tesióra meg főleg a különböző fogyókúrák ezért vannak? A tesióra csupán egy utolsó próbálkozás arra, hogy felállítsa a dagadt, pattanásos gyerekeket a monitor elől.

Az update kaják meg szerintem nem nagyon befolyásolnak semmit, de én néha tényleg rosszul vagyok, amikor meglátom, hogy valaki lemegy a konditerembe egy gépen futni, súlyokat emelgetni pénzért...

Röhejes, hogy manapság ennyire nehéz legyen fizikai munkát találni...

2012. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem működne a szervezet méregtelenítő mechanizmusa, akkor jóval kisebb eséllyel tudnánk tovább örökíteni genetikai kódolásunkat, mert elpusztulnánk valamilyen mérgezésben az ivarérettségünk elérése előtt. A média szerinti méregtelenítés arról szól, hogy segítsük a szervezetünket a méreganyagok kiválasztásában azzal, hogy a lehető legkevesebb méreganyagot juttatjuk belé, illetve olyan anyagok fogyasztására sarkallnak (általában teák formájában), amelyek méreghajtó hatásúak. Hogy ez jó-e vagy nem azt nem tudom, mindenesetre részemről egy jó kis csülökpörköltnél nincs jobb méregtelenítő kúra :D


Komment 1: hát még amikor az illető lifttel megy a konditerembe lépcsőgépezni... Na az az igazi paradoxon.

2012. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A méregtelenítés egy nagy marhaság. Semmiféle csodatea, vagy léböjtkúra nem fogja kihajtani belőled a "lerakódott salakanyagokat", ahogy divat mostanába megfogalmazni.

Van egy nagyon jól bevállt szervünk a méregtelenítésre: a máj. Erre a funkcióra fejlődött ki.


Az egészséges étkezés, testmozgás, fogorvos, stb. inkább az életünk minősége miatt fontos. Egyrészt jóval tovább élünk, mint elődeink,hát nem mindegy, hogy milyen ez a hosszú élet. Másrészt, a mai társadalmi elvárások sokkal nagyobb hangsúlyt helyeznek a külsőre, mint régebben. Például egy normálisabb munkahelyre nem nagyon juthatsz be rohadó fogsorral.


Persze azt is figyelembe kell venni, hogy mekkora bevétel ez rengeteg üzletágnak. Ha téged eredményesen hülyítenek be a reklámokkal, megveszed a méregdrága update- ételeket, holott elég volna saját magadnak főzni egészséges ebédet, a piacon vásárolt jó minőségű alapanyagokból.


Vagy: trendi lejárni edzőterembe, tehát sokan elmennek, pedig lehet, hogy egészségesebb és értelmesebb lenne biciklizni vagy kocogni egyet. Meg jóval olcsóbb is.


Ennek nincs köze az evolúcióhoz. Csak a pénzhez van köze.

2012. dec. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem olyan tragédia az, hogy egy faj nem az immunrendszerével tartja tisztán magát. Ez az emberen kívül más értelmesebb fajokra is jellemző. Gondolj egy vakarózó kutyára például.


Egyébként a környezetszennyezés, valamint az élelmiszeradalékanyagok, gyógyszerek miatt számtalan újfajta méreggel szembesül az ember. Szerintem ide vehetjük az sugárzást és a zajszennyezettséget is.


Fogorvoshoz én akkor megyek, ha kilyukad és használhatatlanná válik valamelyik fogam. Fürdés és kézmosás azért kell, mert nem ér annyit egy sz*r kis megfázással eddzenem az immunrendszeremet, amennyi kényelmetlenséget okoz a munkában/tanulásban, ha bejön. Nem utolsó sorban a kosz egy idő után viszket.


Tény, hogy az ember a mérgek/kórokozók elleni védekezést hajlamos túlzásba vinni, de azért minimális szinten szükségünk van rá.

2012. dec. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Röhejes, hogy manapság ennyire nehéz legyen fizikai munkát találni..."

Nem feltételnül nehéz, csak valakinek nem pálya útépítésen kubikolni. De, ha te így tartod karban a tested, akkor rajta.


Azok az emberek, akiknek van némi igénye a kreativitásra, magas szintű intellektuális munkát szeretne végezni, ÉS testmozgást végezni, amire csak napi 1-2 órában kényetelen sort keríteni, akkor a konditerem hasznos.

2012. dec. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Flector 67 válasza:
Nem kéne lenézni a fizikai munkát. Lehet sokkal többet termelnek az országnak, mint sok diplomás.
2012. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem döncike se nézi le a fizikai munkásokat, ezt rosszul vetted ki. Sokan szimpatikusabbnak tartják a szellemi munkát, és abban helyezkednek el, de minden értelmesebb szolgáltatásban dolgozó tudja, hogy a gazdaság létezéséhez elengedhetetlenek a fizikai munkások.


Nektek a kondíciótok fejlődik, nekünk az agyunk a munka során (már ha kreatív munkáról van szó), de mivel mindkettő fontos, ezért mi konditerembe és futni járunk, ti pedig interneten és könyvek által fejlesztitek a szürkeállományotokat. Ennyi. :)

2012. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Flector 67 válasza:
Hát ezzel kicsit mellélőttél, én kutató-orvos vagyok. Szóval dolgoztatom a szürkeállományom. Konditeremben nem járok, inkább futni, biciklizni szeretek.
2012. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A munkáddal tényleg mellélőttem (mivel a felszólalásodból nekem ez jött le), de volt más amiben nem volt igazam?
2012. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Flector 67 válasza:
Teljesen igazad volt:) Csak nekem úgy jött le, hogy ő lenézi a fizikai munkásokat, pedig nem szabadna.
2012. dec. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!