Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gyógytornász szeretnék lenni...

Gyógytornász szeretnék lenni (eddig úgy van, hogy a Semmelweis Egyetemre készülök) és elég sok mindent nem tudok, pl. : milyen faktot vegyek fel, miből kell érettségiznem, és ilyenek?

Figyelt kérdés
Még csak 2.-as gimnazista vagyok, szóval van időm, de nem árt időben tájékozódni. Valaki fel tudnak világosítani kicsit a dologról, esetleg aki oda jár, tapasztalat, mennyire nehéz, stb. Köszönöm előre is.
2012. dec. 21. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom, de a biosz 100 %, hogy kelleni fog.

Szerintem nézd meg az egyetem honlapját, vagy látogass el a www.felvi.hu oldalra, biztos vannak infók.

Továbbá minden évben december körül meg szokott jelenni egy könyv, a felvételi tájékoztató, amelyben a következő tanévben indítandó szakokról, képzésekről nyújtanak teljes körű felvilágosítást. Az iskolai könyvtárban biztos van ilyen, javaslom azt tanulmányozásra. :)

2012. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Néztem a honlapot, de nem találtam meg. Igen, a bioszra gondoltam, hogy kell, azzal nincs problémám.
2012. dec. 22. 11:24
 3/4 anonim válasza:
felvi.hu szerint ezekből kell érettségizni: biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar, de mindenképpen kettőből. Szerintem erre a szakra a biosz és kémia fakt a legjobb, mert ha megnézed bármelyik egyetem tanrendjét mindenhol kell magas szinten, ezért érdemes ezeket emelten tanulni. Bár biofizikát és infót is fogsz tanulni az egyetemen. A szak képzése pedig a SOTE-n, Debrecenben, Szegeden, Pécsen illetve Miskolcon van. De ha jól tudom még Zalaegerszegen is. Részletesebben: [link]
2013. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 3. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!