Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kén és a foszfor tekinthető...

A kén és a foszfor tekinthető elsődleges biogén elemnek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 25. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi az hogy biogén elem? Mi értelme ilyen meghatározásnak?
2012. dec. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
itt ÉN kérdezek!!
2012. dec. 25. 23:14
 3/11 anonim ***** válasza:
A kén szervetlen anyag, a foszfor se különösebben szerves, szóval nem.
2012. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11.-es biológia. A sejtek felépítésében és anyagcseréjében résztvevő anyagokat biogén elemeknek nevezzük. (Három csoportja van: elsődleges, másodlagos és nyomelemek.) Az elsődleges biogén elemek az oxigén, hidrogén és nitrogén a biogén elemek. A foszfor és a kén másodlagosak.
2012. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát akkor itt elég rosszul van írva nem? [link]
2012. dec. 25. 23:23
 6/11 Silber ***** válasza:

Az alábbi egyetemi jegyzet az elsődleges biogén elemek közé sorolja a ként és a foszfort:

[link] (9. dia)

2012. dec. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Akkor bocsánat, én a tankönyvemből másoltam ki. :D
2012. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Méghozzá azért sorolja elsődlegesnek mert a dns az foszforsav miatt (poszfátcsoport

kén: ( tiozin, cisztein) aminosav sem létezne kén nélkül

És a biogén egy összetett szó. A gén a képzőt jelent

Tehát életképző anyagokról van szó( nem vagyok biológus) ne hurrogjanak le miatta)

És ezen anyagok nélkül nincs élet. Az hogy egyes tankönyek másodlagosnak sorolják be az már más tészta. Én megmondtam annak idején a tanáromnak, hogy kén és a foszfor elsődleges biogén elem, és el is fogadta indoklásommal.

2012. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nagy segítség volt!:)
2012. dec. 26. 22:09
 10/11 anonim válasza:

Mindkettő állandó biogém elem, tehát nélkülük nem létezhetne földi típusú élet. Az, hogy elsődleges, másodlagos, vagy harmadlagos, nem a fontosságán múlik. Mindegyik ugyanolyan fontos.

Én úgy tanultam, hogy az elsődleges biogén elemek a C, O, H, N, P, az élő testtömeg mintegy 99%-át alkotják. A kén a másodlagos biogén elemek közé tartozik, nagyon kevés van belőle, kevesebb, mint 1%.

De egyébként - mint a biológiában sokmindenütt - rengetegféle értelmezés és csoportosítás van.

2013. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!