Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel foglalkoznak a szupraind...

Mivel foglalkoznak a szupraindividuális biólógusok?

Figyelt kérdés
Valamilyen biológus szeretnék lenni, de nem tudom eldönteni, hogy milyen.Nem tudom, hogy hol keresnek ilyen biológusokat és azt sem, hogy konktétan mivel is foglalkoznak.

2013. jan. 2. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egyed feletti szerveződési szintek biológiájával. Ilyen pl az ökológus.
2013. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Bizony, az egyed feletti szerveződési szintekkel, úgy mint populációk, társulások, biocönózis, stb. Ezek a biológusok általában az ökológusok és általában populáció szinten vizsgálódnak. Nem egy egyedet vizsgálnak, hanem egy populációnak az előfordulását, milyen környezeti faktorok hatnak a populációra, mi határozza meg a populáció elterjedését, viselkedését, inter. illetve intraspecifikus kapcsolatok. Jómagam is ilyennel foglalkozok és a biológiatudománynak egy nagyon érdekes területe ez. Ha ezzel akarsz foglalkozni, akkor azonban sok kitartás és lelkesedés kell hozzá, de ha szereted megéri. Egyébként szerintem bármilyen biológia szakon lehet ökológusnak specializálódni, de én pl. a Pannon Egyetem környezettudomány szakát gyűröm. Bár meggondolnám, hogy ma Magyarországon érdemes-e a felsőoktatásba bekerülni, ha van lehetőséged rá, a külföldi továbbtanulást se zárd ki.
2013. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 poiu ***** válasza:

Kezdj el kutatni. Munka közben megérted:

[link]

2013. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!