Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vízmolekulák között milyen...

A vízmolekulák között milyen másodrendű kötés van?

Figyelt kérdés

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy a víz molekulák között dipólus-dipólus kölcsönhatás vagy hidrogénkötés van? A tkben mindkettőhöz írja példaként a vizet.

A segítséget előre is köszönöm!



2013. jan. 5. 22:32
 1/6 Silber ***** válasza:
Mindkettő. Sőt, diszperziós kölcsönhatás is jelen van.
2013. jan. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.:) És egyébként ezt meglehet valamivel magyarázni, hogy hogyan lehet benne mindhárom? És ez a víz "különleges" tulajdonsága, vagy a másodrendű kötésekkel kapcsolódó molekulákra ez jellenző?
2013. jan. 5. 22:46
 3/6 Silber ***** válasza:

Az intermolekuláris kölcsönhatások közül csak a legerősebbet szokták feltüntetni, de attól még a többi is jelen van.

H-híd kötés>Dipól-dipól>Diszperziós, ebben a sorrendben.

2013. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Váoo..te aztán nagyon otthon vagy ebben a témában:) Épp az előbb olvastam egy másik kérdést a molekulák meg a kötések polaritásáról, ahova szintén te írtad le a választ, amit most már én is megértettem, úgyhogy hálás köszönet azért is és ezért is:)
2013. jan. 5. 23:31
 5/6 anonim ***** válasza:

hmm hát igazából olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy két mágnes között

mágneses, vagy gravitációs kölcsönhatás hat.

remélem érezhető, hogy igazából mindkettő hat, bár az egyik feltűnőbb :)

(jó, azért a gravitáció tényleg elég kicsi, így nem méretarányos a dolog, bocsi, nem volt jobb ötletem :S)

2013. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uuu ez nagyon jó példa volt, értem, hogy mire gondoltál. Az a baj a szabályokkal, hogy néha elfelejtem őket, de ez alapján majd ezt tudom mihez kötni:) neked is köszönöm a segítséget:)
2013. jan. 5. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!