Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az akváriumom vizét szeretném...

Moby1024 kérdése:

Az akváriumom vizét szeretném lágyítani. Találtam egy cikket, melyben oxálsavat javasolnak. A linkben szereplő termék alkalmas lenne?

Figyelt kérdés

[link] (termék)

[link] (cikk amiben olvastam a módszert)


2013. jan. 6. 20:36
 1/3 bromkrezol ***** válasza:

Szerintem ne tegyél bele oxálsavat. Ha lágy vizet akarsz, akkor vagy ioncserélő gyantát szerezz, vagy hígítsd meg desztillált vízzel. Ha nem baj, hogy a pH kicsit lemegy, akkor a tőzegek is szóba jöhetnek. Ezek kicsit megfestik a vizet, de vannak halak, amik kifejezetten szeretik.


Az oxálsav méreg, a kalciumot kicsapja, így csökkenti a mennyiségét. Viszont feleslegben ott maradhat.

2013. jan. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
260 literes az akváriumom.A desztillált víz nem megoldás,túl drága.Az RO-mnál túl sok a pocsékba elfolyó víz.Esővíztől algásodott(hiába az aktívszén).
2013. jan. 9. 23:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és a műgyantával is sok macera van.Főleg,ha házilag akarom újratölteni.Boltba meg túl sok idő,pénz,energia igényes állandóan kicseréltetni..:S
2013. jan. 9. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!