Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a homogén egyenletrendszern...

Mi a homogén egyenletrendszernek a definíciója?

Figyelt kérdés
googleban nem találok semmi érthetőt, valaki tudna segítani?

2013. jan. 9. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Olyan egyenletrendszer, amiben nincsen konstans tag? Illetve az összes konstans 0.


A konstans tag pedig olyan tag, ami nincs szorozva ismeretlennel.

2013. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tom Benko ***** válasza:
A\underline{x}=\underline{b} a lineáris egyenletrendszer. Homogén, ha \underline{b}=\underline{0}
2013. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

$A$-ról még jegyezzük meg, hogy egy $n \times m$-es mátrix, $\underline a$-ról, hogy egy $n$-dimenziós és $\underline b$-ről, hogy egy $m$ dimenziós vektor. Meg ha már TeX-elünk a vektort lehetne félkövérrel is jelölni.

Másrészt ez a definíció csak lineáris egyenletrendszerre jó.

2013. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tom Benko ***** válasza:

@3: Akkor a kedvedért:

\textbf{f}(\textbf{x})=\textbf{0}

Így jó?

2013. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát… Nem mondtad meg, mi az $\bf f$. (Meg a félkövérség az pont a leglényegtelenebb része volt a dolognak.)
2013. jan. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:

Hasogassunk szőrt:

Legyen \textbf{f}:\mathrm{C}^n\rightarrow\mathrm{C}^m függvény. Keressük azt az \textbf{x}\in\mathrm{R}^n vektort, amire \textbf{f}(\textbf{x})=\textbf{0}.

2013. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Várjunk… Ez most miért homogén? Oké, hogy $0$-ra van rendezve, de például legyen $n = m = 1$. Miért ne lehetne $\textbf{f}: x \rightarrow x-1$ ($x \in \mathbb{C}^1$). Ekkor az $\textbf{f} (x) = x - 1 = 0$ egyenletet kell megoldani, ami távolról sem homogén.


Ezért kérdeztem, hogy mi az az $\textbf{f}$.


((((((((((Meg a komplex számok halmazát nem $\mathbb C$-vel szokták jelölni?))))))))))

2013. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
De. Elnéztem, szokás szerint keverem a bb és rm készletet. \textbf{f}-et meg pont definiáltam. Egy vektor-vektor függvény. Egyébként kicsit én is elnéztem, mert még így is lehet nemhomogén, úgyhogy további feltétel, hogy \textbf{f}(\textbf{0})=\textbf{0}.
2013. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!