Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A neuronoknak sokkal több...

A neuronoknak sokkal több bemenete szokott lenni, és csak egy kimenete, de nem értem, ez hogyan lehet? Hiszen ami bejön, az valahonnan ki kellett hogy menjen.

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 20:15
 1/3 galambd ***** válasza:

Kicsit leegyszerűsítve ez azzal magyarázható, hogy a beérkező akciós potenciálok (ingerületek bemennek a neuronba,ott összegződnek és ha elég nagy a feszültség, ami eléri a küszöböt, akkor Akciós potenciál képződik. Ez a minden vagy semmi elv.

Vagyis vagy képződik AP, vagy nem, nem számít (persze bizonyos szempontból), hogy milyen erős, vagy gyenge ingerületek érik a neuront.

2013. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértve az elsővel, hogy mindent vagy semmit, kiegészítem azzal, hogy az axon szétágazódik, így végül is több kimenete lehet.
2013. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"A neuronoknak sokkal több bemenete szokott lenni, és csak egy kimenete, de nem értem, ez hogyan lehet?"

1) Nyilván ez valamennyire túlegyszerűsítés.

2) Az egy kimenet nem azt jelenti, hogy csak egy másik szinapszisnak lesz az inputja, hanem azt, hogy a beérkező ingerületeket a sejt integrálja, és egy outputot generál, amit aztán több másik idegsejt is megkap. kb erről van szó.

2013. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!