Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok kozmológiai anyagokat...

Tudnátok kozmológiai anyagokat adni?

Figyelt kérdés

Vizsgázok kozmológiából és bár van jegyzetem kicsit be vagyok rezelve, tudnátok ebben a témában anyagokat linkelni?

1.A standard model elemei

2.Alapvető megfigyelések (galaxisok, galaxis halmazok)

3.Kozmológiai elv, a világegyetem geometriája.

4.Megfigyelési paraméterek: Hubble-állandó, az átlagos és kritikus sűrűség, a lassulási paraméter.

5.A kozmológiai állandó szerepe a világegyetem fejlődésében, modellek a kozmológiai állandóval.



2013. jan. 13. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért választasz ilyen szakot, ha annyira sem érdekel, hogy valami fogalmad lenne a tananyagról? Kozmológiát általában nem azért tanul az ember, mert azzal akar milliomos lenni, hanem mert a hívatásának érzi. De ezek szerint te csak beültél valamire, hogy legyen egy papírod.
2013. jan. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Tudnátok kozmológiai anyagokat adni?"

Azt hittem a kérdést olvasva, hogy egy markék csillagport kérsz. :D


Szerintem egy ilyen általános, bevezetőnek tűnő kurzusra simán, a wikipédia alapján fel lehet készülni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Kezdetnek megteszi, csak, hogy legyen miből felkészülni.

2013. jan. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De nagy s3ggfej vagy kedves első kommentelő. :D

Arra esetleg véletlenül se gondolj hogy azért kell, hogy esetleg részletesebben tudjak róla beszélni a vizsgán vagy mert jobban érdekel...

2013. jan. 14. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt írtad: vizsgázol kozmológiából. Ebből én arra következtettem, hogy azt tanulod, pl. mint fizikus, csillagász, tehát feltehetően van ilyen tantárgyad, hogy kozmológia, amiről előadásokat hallgattál, jegyzeteket készítettél, anyagokat kaptál.


Ehhez képest volt furcsa, hogy itt kérsz anyagokat, úgy, mint ha fogalmad se lenne róla, hogy eszik-e vagy isszák.

2013. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam van róla, és igen mint fizikus hallgatom. Csak szeretem a témát, illetve mint írtam be vagyok rezelve a vizsga miatt. Ezért kértem hátha van valami olyanok amik még jól jönnének.
2013. jan. 14. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!