Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik csillagászati távcsövet...

Melyik csillagászati távcsövet lenne érdemes megvásárolnom ezek közül?

Figyelt kérdés

Mivel nagyrészt otthon, a társasház teraszáról tudnék észlelni (vidéki város) + néha kitelepülés egy ismerős városszéli üdülőjébe, ezért mindenképpen rövid tubusú, könnyen, gyorsan felállítható műszert keresek, hosszú, nehéz refraktorok és Newton-teleszkópok tehát kilőve, hiába kedvezőbb az áruk.


Ezeken gondolkodom:


Makszutov-Cassegrain, előnye a nagy nagyítás lehetősége, kis mérete, hátránya viszont, hogy kicsi a látómezeje és talán a képalkotása is gyengébb:

[link]


Newton-távcső, fényerős, kedvező ár, az EQ-2-es mechanika viszont gyengének tűnik, és a Newton-távcsövek elég sok törődést igényelnek (jusztírozás, optikák hamar koszolódnak a nyitott tubus miatt):

[link]


Fényerős, rövid tubusú, nagy nyílású refraktor, viszont 100x nagyítás felett már állítólag gyenge, színezett képe van, mélyégre nagyon jó, bolygókra meg nem igazán:

[link]



2013. jan. 15. 17:26
 1/3 gromo ***** válasza:
100%
Ha nekem a három közül választanom kellene, a Newtonra szavaznék, ár-érték-teljesítmény arányban ez a legkedvezőbb.
2013. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha bármelyik lehet, akkor az első árából vegyél egy nagyobb Newton-t. :-D Ami a listádon van (13omm), szerintem nagyon kicsi, de viszont jó hozzá a EQ2... Van néhány fotó ezzel a műszerrel, szerintem kb. el lehet képzelni, hogy mit látnál vele.


A listáról talán a 12o-as refraktor lehet a legjobb, mert ott ugye nincs kitakarás. Szerintem jobb képe lehet. A színezéstől ugyan sokan paráztatnak, de szerintem élőben kell azért megnézni, hogy az ember tudja miről van szó. OK, hátránya az azimutális mechanika. De végül ez sem egy "dealbraking" dolog. Itt egy elég részeltes leírás: [link]


Ha mindenképpen a listáról kellene választani, akkor ezt.

2013. jan. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!


Közben most már efelé a Dobson felé kezdek elmozdulni:


[link]


Árban nagyon jó, a felszereltsége is gazdag (Bárium helyett Plössl okulárok), egyszerű kezelni, egyszerű tárolni a lakásban és a 20 cm-es tükörátmérő talán városból is nagyobb élményt nyújthatna. De még gondolkodom azért.

2013. jan. 17. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!