Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ATOMBOMBA robbanna Budapest...

ATOMBOMBA robbanna Budapest belvárosában. Mondjuk a nyugatinál. Meghalnék a XVI. kerületben? Ha nem akkor mit éreznék belőle?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 13:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
A mai atomfegyverek hatásfoka elég magas, mivel a felszabaduló energia nagy része nem sugárzásként jut a környezetbe, hanem hőként. Ettől függetlenül van olyan zóna, ahol halálos dózist tudsz beszedni, de ez jelentősen kisebb mint a Hirosimára, és Nagaszakira ledobottaknál volt. Viszont az, hogy a robbanásba bele halsz e azt már a bomba ereje mondja meg [link] rengeteg hasonló kép van a google-ban.
2013. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
7,15 mérföldre lakom, nem tetszik :)
2013. jan. 21. 13:35
 3/25 anonim ***** válasza:
Nagyon sok függ a bomba "nagyságától" és attól, hogy a szabad ég alatt vagy-e, vagy épületen belül. Ha kint vagy, akkor minimum megvakulsz, megégsz és kapsz egy nagy sugárdózist, ha bent, akkor leginkább a sugárzás és az épülettűz a veszélyforrás.
2013. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Wadmalac ***** válasza:
A hirosimai több tíz km területen kitakarított, és az még egy "sufnituning" proto volt. Egy interkontinentális rakétába pakolandó töltettől (már amilyen méretűeket a nagy hidegháború idején ezerszám gyártottak) még Gönyün is hátast dobnál ott frissiben.
2013. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=XwmHoWfwHiw


Tudósok tudnának ilyen pici atombombát csinálni?

Vagy egy "ilyen" kicsi robbanás nem úgy nézne ki mint a nagy?


Nem találtam egyébként hasonlóan jó "surviverringes" fotót, amit kaptam linket az egy nagy erejű bombának számít?

2013. jan. 21. 13:48
 6/25 A kérdező kommentje:

Hát ezt a gönyüs példát nehezen hiszem. Ebben a kérdésben pont nem jó ötlet túlzásokkal dobálózni:)

De azért köszi a választ

2013. jan. 21. 13:51
 7/25 Wadmalac ***** válasza:
A 70-es években rendszerbe állított interkontinentális rakéták robbanófeje 60-80 km-es körzetben rombolt (volna)szinte porig mindent, a halálos sugárdózis (nem közvetlen sugárzás, hanem a széllel terjedve) még jóval messzebb ért. Utána a fejlesztés már a célzottabb fegyverek irányába folyt, kisebb rombolási hatás, nagyobb célpontosság.
2013. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Wadmalac ***** válasza:
Ehhe, most néztem. Nem Gönyüt akartam írni, Gödöllőt. Már csak a XVIker miatt is. :D Elírtam. Amúgy hol van Gönyü? :DDDDDD
2013. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

:D :D


Gönyü Győr mellett van pont:)

2013. jan. 21. 15:03
 10/25 A kérdező kommentje:
60-80 km az brutális... Minek csináltak ezek ekkora bombákat? Hol van ehhez képest a batman-es bomba?:D
2013. jan. 21. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!