Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a súlytalanság állapotában...

Ha a súlytalanság állapotában tüzet gyújtunk az milyen irányba ég?

Figyelt kérdés
Mármint fel,le,oldalra
2009. aug. 31. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Minden irányban ég, ahogy itt a Földön is minden irányban ég, csak egy idő után elkanyarodik fölfelé. Azért ég minden irányban, mert meleg van bent és ettől szétlökődik az anyag, és azért megy felfele, mert a hideg anyag nagyobb nyomása felhajtóerőt termel.
2009. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Lehet én vagyok tanulatlan, de a súlytalanság állapotában hol van oxigén?
2009. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy tudatlan ^^

Űrhajóban, zuhanó repülőben. Vagy egy zuhanó üveggömbben is ha már itt tartunk.

2009. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"súlytalanság állapotában hol van oxigén?"


Mivel ahol "gyújtunk" tüzet ott ember is van, ahol ember tevékenykedik, ott oxigénnek is kell lennie. pl űrhajó belseje nem jutott eszedbe?

2009. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
tudtam hogy a zuhanó repülőn ( Pl. ) van, annyira hülye nem vagyok, de ott nem valószínű hogy tüzet fogsz 5 g közben gyújtani. Bocs hogy ilyen földhöz ragadt vagyok.
2009. aug. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Javítsatok ki, ha tévedek, de az űrállomáson is van oxigén (és súlytalanság meg emberek is). De valamiért úgy gondolom, ők ott nagyon nem szeretnének tüzet gyújtani...
2009. aug. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

milyen 5g- ről beszélsz?

a zuhanó (pontosabban parabolaíven mozgó) repülőn éppen annyira súlytalanság van, mint a keringő űrhajóban, tehát 0 (zéró) g van...

egyébként a kérdés már felmerült tudományos körökben is, és az volt az elmélet, hogy igaz, hogy a súlytalanság állapotában a tűz a tökéletes gömb alakot veszi fel, de éppen a súlytalanság miatt az égést tápláló oxigén nem tud a tűzhöz "jutni", amiatt az ki fog aludni.

aztán elvégezték a kísérlete, és a tudósok legnagyobb meghökkenésére - ha nem is "vidáman", de bizony folyamatosan égett a tűz. igaz, hogy viszonylag kis intenzitással, de égett.

az oxigénutánpótlást az ozmózishoz hasonló folyamat során kapta a tűz.

vanak furcsaságok... :)

2009. aug. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

így néz ki kb:


http://www.youtube.com/watch?v=SZTl7oi05dQ


Az előző válaszoló nagyon pontosan leírja, minden irányba ég, kisebb intenzitással, mint ahogy megszoktuk, mert a levegő nehezebben tud az égő anyaghoz áramlani.

2009. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól leírja, csak az a hülyesége, hogy nincs g. A g az gyorsulás, a G meg erő és mindkettő jelen van zuhanás közben. Ami nincs jelen az a támasz (épp ezért van a g) vagy felfüggesztés, azaz nincs súlyod.
2009. szept. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
16%
Az űrben nem lehet tüzet csinálni! Hogy most repülővel előidézett súlytalanságban mi történik ne kérdezd!
2010. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!