Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy évről évre...

Ez a nevem! kérdése:

Miért van az, hogy évről évre egyre kevesebb hal van a folyóinkban, tavainkban?

Figyelt kérdés
Szinte már-már majdnem csak nem is érdemes horgász engedélyt váltani,mert az egyre drágább és az egytizedét sem fogom ki,pedig sűrün szoktam menni horgászni például a Dunára.Régebben sokkal több halat lehetett fogni,mint mostanság.Egyáltalán vannak még vadvizek,amelyekben hemzsegnek a halak,ahová érdemes lenne menni horgászni?Nem kellene az összeset kifogni,de legalább mindig fogna az ember valamit.

2013. jan. 25. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem mindig.

A Ciánkatasztrófánál vagy 100 évre kifogytak, de gondolom azóta csak szaporodnak.

2013. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A ciánkatasztrófa az nem a Dunán volt,hanem a Tiszán,de ettől függetlenül is kevés hal van,vagy én megyek ki mindig a legrosszabbkor horgászni.Na de hogy majdnem 1 éven át....?Olyan nincs!
2013. jan. 25. 13:52
 3/9 anonim válasza:
Igen, ezt észrevettem én is, még régebben 10-15 éve elég komoly halbőség volt a környékünkön is. Persze akkor se lehetett csak úgy vaktában halat fogni, de sokkal több és szebb hala akadt a horgunkra mint mostanság. De azt nem mondanám hogy nincs hal. Amikor van időm akkor le szoktam menni a kedvenc helyemre, és igaz nem fogok mindig, de rengeteg halra utaló jelet látok... illetve az öregek akikkel jóba vagyok szokták mutatni a szebbnél szebb fogásaikat. Igaz a helyet nem árulják el. :) Viszont sajnos nagyon sok a rabsic is. Láttam már gerebjést és orvhalászt is sajnos, és ráadásul nem is nagyon zavartatják magukat... :( Tavaly miközben sétáltam a kedvenc helyemre láttam a vízbe a partnál lebegve egy megtépett Busát(a teste közepétől egy teljesen egyenes "vágás" haladt a feje irányába, úgy hogy a szemét és a szilványai meg voltak tépve), még élt és olyan 7-8kg lehetett, tehát azért vannak szép halak a Dunába.
2013. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Előző vagyok... Az az igazság hogy itt is elkezdődött a kizsákmányolás és a profit orientált gondolkodás. Beszedik a pénzt, gondolom abból egyre kevesebbet forgatnak vissza, ellenőrzést csak ritkán tartanak, mert arra sincs keret, meg minek hiszen őket nem érdekli csak a lóvé. Tavaly sajnos csak 1x találkoztam halőrrel... De ők is már önköltségen csinálják, mert őket is zavarja a helyzet(gondolhatod hogy így mennyire hatékonyak). Amúgy meg nem kell csodálkozni semmin hiszen pár éve volt hogy az egyik nagyobb szövetség elnökét és a fiát kapták el orvhalászattal a tiszán szeged környékén..........

csak hogy legyen min szörnyülködni:

http://www.youtube.com/watch?v=PDOKwpIsSE4

2013. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as,4-esnek.

Igen,sajna ilyen világot élünk,ahol ott zsákmányolnak ki,ahol csak tudnak,az orvhalászatról meg nem is beszélve.

Én Ausztriában élek,nem messze a Bodensee-től.

Itt nem szokás az ilyesmi és ha horgászni megy az ember,szinte általában lehet is fogni szép halakat.Ha itt elkapnak engedély nélkül,könyörtelenül megbüntetnek érte,az orvhalászat pedig náluk nem ismert fogalom erre,de ha mégis előfordulna,azért már talán lecsukás is járna egy ideig.Sok helyen otthon azért sem mindig lehet halat fogni,vagy csak nagy ritkán,mert el vannak rekesztve az útjaik,mert a telepítések után már mindjárt dolgoznak a rabsicok és kiszedik a halakat,amennyit nem szégyellnek,a mi pénzünkből,amit horgászok fizetünk hogy a partra ülhessünk ha horgászni akarunk és csak néha,amelyik hal nem esik áldozatul a rabsicoknak,jut nekünk 1-1,amit kis szerencsével fog meg az,aki ép jókor van jó helyen.Ez borzasztó nagyon és az is hogy mint általában semmire,erre sincs pénz,mert úgy lopnak az országban,ahogy egész európában sem!Persze hogy a horgászok,akik találnak egy jó helyet,nem akarják elárulni,de ezen nem is kell csodálkozni,hisz féltik azt a jó kis helyet,lehet éppen a rabsicok elől,azt viszont senkiről nem lehet megállapítani hogy ki az és ki nem.Meg lehet érteni őket.

Ausztriában segítenek mindenben,még a vadidegenek is mert itt mint írtam,más a helyzet,nincs mitől félteniük,mert erre nem ismert fogalom az orvhalászat.Itt hivatásos halászat működik,és ha észrevesznek valami turpisságot,azonnal jelentenek is a rendőrség felé és utána többet nem kell ilyenekben gondolkodni,itt nagyon nem tűrik és nem szeretik az ilyeneket!És visszatartó ereje is van.Itt bármelyik nap számíthatsz ellenőrre,úgyhogy itt nem is érdemes próbálkozni egy napot sem engedély nélkül,mert először 500Euró,ha mégegyszer elkapnak,akkor többszöröse is lehet,meg még ennek fejében fel is jelentenek!

Na ez az,ami nagyon is hiányzik Magyarországról!

És ezen felül még a biztos megélhetés,ami kiváltja az emberekből a rosszakat.

2013. febr. 2. 09:10
 6/9 anonim válasza:

Hát igen, sajnos összehasonlíthatatlan a helyzet. Pár éve voltam Faddon. És hát ugye olvastam hogy micsoda remek horgászhely .... stb.

Eltöltöttem ott pár napot és hát terméseztessen horgásztam is. Amikor mentem engedélyt venni a faszikám kiröhögött, azt mondta hogy horgásszak nyugodtan úgyse ellenőriz senki ráadásul fogni se fogok, mert le van rabolva a víz.... :( Hát így is lett. Oda se megyek többet. Tedd össze a két kezed hogy ki jutottál, és becsüld meg. Itt se mehet ez sokáig, de addig ki kell bírni...

2013. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szervusz!

Össze is teszem a kezeim,mert itt azért lehet fogni.Nem mondom hogy nincsenek gyengébb napok,amikor csak pár darabot is,de fogsz.Hanem nem az van mint pl: a Dunán Bajánál hogy szinte mindegy hová ül le az ember semmit nem fog,vagy csak apróbbat,de azt is néha.Egymás után volt sajnos 3 nap is,amikor szinte semmi nem jött,a 4-dik napon egy alig 10dkg sügér,utána 1-2nap megint semmi,aztán egy méreten aluli süllő.Na de hogy ez egész éven át így menjen,na az már durva.Ha meleg,ha hideg,ha épp jóidő,ha esős,ha napos,teljesen mindegy milyen volt az idő,nem jöttek a halak.Régebben,úgy 10-12évvel ezelőtt aki nem akart,csak az nem fogott halat.Most meg...inkább hagyjuk.De itt kint a Bodensee-n fognak gyönyörű pisztrángokat,süllőket,csukát,dévéreket,tenyeresnél nagyobb sügereket,aztán ezeken kívűl pontyokat,balinokat,harcsát is.Itt ha tiszta a víz,ami elég gyakori,nemegyszer látni halrajokat,de 1-1 nagyobb halat is a part közelben úszni,sőt még rablást is,amint egy nagyobb sügér,vagy több is ahogy elkapkodja a kishalakat.Van amikor egy nagyobb ponty csak méterekre úszik el a parttól.És itt az emberek nem zsákmányolják úgy ki a természetet,a telepítés nem esik áldozatul a rabsicoknak és ilyeneket meg lehet figyelni itt,amiket az előbb írtam.Hát ez a különbség.De remélem én is hogy ez az áldatlan állapot egyszer véget ér otthon.

Mert azért olyan nincs hogy soha nem fogsz halat,ill sajna van,de ez nem természetes.

2013. febr. 2. 15:07
 8/9 anonim válasza:
Elméletileg az árvíz elleni gátrendszer miatt van. Ez leszűkíti a halak ívóhelyét. Most páran foglalkoznának a középkorban gyakorolt fokgazdálkodással. Persze ez nem magyarázza még, hogy az utóbbi pár évben miêrt lett kevesebb a hal, hacsak nem az utóbbi kétszáz évben csökken fokozatosan a számuk. Azért ha érdekel, keress rá.
2021. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Meg a félig kész Bős-Nagymaros és a romániai vízi erőmű is benne lehet.
2022. ápr. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!