Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem szőrős az ember?

Miért nem szőrős az ember?

Figyelt kérdés
Azaz az evolúció során a szőrtelenség miért volt előnyös? A mai társadalomban persze érthető lenne, de annak semmi köze az evolúcióhoz, mertha csak a középkorig visszamegyünk, amikor nem volt központi fűtés és a társadalom nagy része azért csűrben meg szabad ég alatt aludt esetenként, a szőrösség előnyösnek tűnik. És az eszkimók sem szőrösek. Mindennek az az oka, hogy Afrikából származunk?

2013. jan. 26. 23:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szőrösek vagyunk. Csak nem annyira. Sokféle teória van rá, ajánlom Desmond Morris A csupasz majom című könyvét (30-35. Oldal táján Sok lecsupaszodott emlősfaj van, ez nem ritkaság. Pl. tatu, földtúró állatok, vízi emlősök.
2013. jan. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Méghogy nem szőrös??? Látnád a szomszédomat!
2013. jan. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
igen lehet azért mert Afrikából származunk, másik lehetőség az hogy hideg időben ruhát hordtunk, illetve tüzet gyújtottunk, hogy melegen tartsuk a testünket, ezért már nem volt szükség annyi szőrre mint régen
2013. jan. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Amiatt biztos nem, hogy Afrikából származunk. Hiszen akkor a csimpánz, vagy a gorilla is csupasz lenne.
2013. jan. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Én erre olyan elméletet hallottam, ami azzal magyarázta, hogy a nőstények (vagy nők, nem is tudom hogy nevezzük őket az ősembereknél) a tiszta, nem tetves hímeket részesítették előnyben, és ha nincs szőr akkor ugye tetű sincs, könnyebb tisztán tartani a testet.
2013. jan. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
A nemi szelekció elmélete is ad rá egyfajta magyarázatot. Leegyszerűsítve: Az ősembernéninek jobban tetszett a kevésbé szőrős ősemberbácsi, ezért azzal szaporodott. Így akár fokozatosan is válhattunk egyre kevésbé szőrössé, mert mindig a kevésbé szőrös szaporodott tovább.
2013. jan. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyszer úgy hallottam,hogy a vándorlás az oka.Elméletileg így könnyebb volt leadnia a testnek a hőt,mint mondjuk bundában lett volna.Azt hiszem a Leaky család egyik tagja állt elő ezzel a teóriával,de nem vagyok benne biztos.
2013. jan. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De volt még egy elmélet,Darwin evolúciós elmélete előtt,miszerint az ember azért csupasz,mert vízi majmoktól származik és ezért nem volt szüksége bundára.De ezt az elméletet elég hamar megcáfolták,mert több sebből is vérzett.
2013. jan. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Az ősembernéninek jobban tetszett a kevésbé szőrős ősemberbácsi, ezért azzal szaporodott. "

Nem hinném, hogy a prehistorikus időknem sokat számított volna, hogy az ősembernéni mit tart szépnek.

[link]


Szerinem az is kissé rossz megközelítés, hogy a szőrtelenségnek mindenképpen előnyösnek kell lennie , de ez egyátalán nincs így. Egy tulajdonság akkor is megmarad és elterjed, ha nem előnyös, akár vagy kissé hátrányos, ha valamilyen más előnyös tulajdonsággal kapcsolva van. Sőt az is elképzelhető hogy kifejezetten káros, de valami véletlen esemény miatt (betegség, baleset) nem lesz utódjuk a

szőrös egyedeknek (ez főleg kis populációméret esetén fordul elő.).

2013. jan. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hollófernyiges ***** válasza:
A tetves meg vándorlásos elmélettel az a baj, hogy sok más tetves és vándorló állat van, de a szőrzetét egy sem dobta le, viszont olyan állat van amelyik vízi életmódra térve elvesztette a szőrét, szóval nekem a vízimajom-teória a legszimpatikusabb.
2013. jan. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!