Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha 100%-os...

Mi történne, ha 100%-os szén-dioxid lékörbe helyeznék megy növényt?

Figyelt kérdés

Mi történne? (többi lent)


Láttam a Discovery-n hogy tucskokat 100%-os oxigéntartalmú közegbe raktak , és sokkal erősebbek, nagyobbak... lettek.

Az lenne a kérdésem, hogy ha 100%-os CO2 közegbe raknék egy növényt,akkor mi történne?

Nagyobb, ízletesebb, több termést hozna?

Ellenállóbb lenne?

Szüksége van egy növénynek CO2-n, talajon, vízen, és tápanyagon kívül másra?

Mennyi idő alatt cserélődik ki 2l szén-dioxid oxigénre a fotoszintézis miatt?

A kísérletet el is fogom végezni, csak kíváncsi vagyok, hogy szerintetek mi történne, mire számíthatok.

(A kísérlettel kapcsolatban már minden meg van oldva, csak még nem kezdtem el, mert várom a válaszokat, úgyhogy arra ne írjatok javaslatokat és kérdéseket, hogy, hogy oldanád meg a 100% CO2 légkört meg stb..., de ha kérdezitek azt elmondhatom hogy, én hogyan oldottam meg.)

A válaszokat előre is köszönöm.



2013. febr. 2. 15:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírási hibáért, nem "helyeznék MEGY növényt"

hanem helyeznék EGY növényt.

2013. febr. 2. 15:43
 2/12 anonim ***** válasza:

Elpusztulna.

A növény nem csak szén-dioxidot vesz fel,hanem szüksége van egy kis oxigénre is,a növények gázcseréjén olvashatsz erről.

2013. febr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
szerintem nem feltétlen pusztulna el, mert a fotoszintézissel keletkező oxigént felhasználhatja.
2013. febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pontosabban a táplálékkészítéskor vesz fel CO2-t és ad le oxigént,légzéskor viszont pont fordítva.Ez nem azt jelenti,hogy akkor ugyanazt az oxigént,amit kibocsájtott,újra felveheti,mert a két folyamat nem elkülöníthető egymástól.
2013. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze meglehet,hogy életben maradhat addig légzés nélkül,amíg nem bocsájt ki oxigént.Ez már tényleg kísérleti rész,próbáld ki.
2013. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2013. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos növénynél alkalmaztuk ezt, bár nem állandó 100%-os CO2 légkörrel.


Ráhúztunk egy kukászsákot, egy szódáspatront beleeresztettünk (egy lufiból, előzőleg szifonba csavarva, hogy a hirtelen térfogatváltozásra ne fagyjon a növény). Ezt 10-20 percig rajtahagytuk. Nagyobbra nőttek és több termés lett. Persze a beállított tápoldatnak is sok beleszólása volt ebbe.

2013. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A mai növényeknek csak sötétben kell az oxigén, mivel olyankor ugyanúgy lélegeznek, mint az állatok (de sokkal lassabban).

Annak idején az első növények oxigénmentes légkörben éltek - amikor megtöltötték mérgező oxigénnel a légkört, 90% elpusztult.


A mai növények is sokkal jobban nőnek emelt CO2 légkörben (30% körül szokták beálltani, e fölött már nem sokkal jobbak az eredmények) viszont így nem csak gyorsabban nőnek, de egy kicsit másképp is.

2013. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"persze ilyenkor...egy kicsit >> másképp << is nőnek"


Hogy érted azt hogy másképp?


Köszönöm az eddigi válaszokat.

Szerintem egy 50%-os CO2 légkörrel fogok próbálkozni.

2013. febr. 3. 15:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Más lesz a kinézetük.

Az egy dolog, hogy gyorsabban nő - de ha megnézel egy normál növényt, és egy ugyanakkora, de CO2-ben felnőtt növényt - különbségeket fogsz látni.

2013. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!