Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászat milyen arányban...

Csillagászat milyen arányban áll földrajzból és fizikából?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam elég sok benne a földrajz, de megnéztem egy hálótervet és ahogy láttam szinte semmi nincs benne.

2013. febr. 3. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fizika sokkal több van benne - lényegében a csillagászat szinte teljes egészében fizika.
2013. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

Amit az átlag ember lát az főleg fizika. Ami mögötte van a háttérben tömény Matematika. A csillagászok rengeteget számoltak és számolnak ma is de ma már kicsit könnyebb nekik a számítógéppel. Viszont a képleteik bonyolultabbak lettek és azt be kell tudniuk programozni a pc-kbe.

Szóval a Csillagászok jelenleg olyan Fizikusok a akik egyben programozó matematikusok is, és közben jól értenek a fotó technikákhoz, a hagyományoshoz és a digitálishoz egyaránt, meg fizikusként gyakorlatilag minden ágból profik (mechanika=bolygómozgások, optika=távcsövek, nukleáris reakciók=csillagok működése, modern gravitációs és térelméletek=fekete lyukak, speciális jelenségek, fénytan=sugárzások és spektroszkópia).

Szóval le a kalapom előttük.

Én a matek miatt nem mertem oda menni. :)

2013. febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen fizika van benne több. Nem is értettem soha, hogy pl. ELTÉn BSC-s rendszerben miért tették őket a földtudományi szakok közé IS.

Kivétel ez alól, ha valaki kifejezetten bolygókutatással szeretne foglalkozni, de akkor inkább a geofizikus irányt érdemes választani. (Szerintem. :) )


Egyébként neked a földrajz a szimpatikusabb, vagy miért kérded? (Csak kíváncsiságból)

2013. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szakirány választás előtt állok, és annyira nem szeretem a földrajzot, ezért kérdeztem. Csillagászra hajlok nagyon ez alapján, megnyugtatok. Köszönöm! :)
2013. febr. 3. 11:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Lesz külön földrajzzal foglalkozó előadás is? Átnéztem megint és szakirányú tárgyak között sehol nem találtam, tehát akkor a földrajz csak felmerülni fog pár előadáson?
2013. febr. 3. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A szférikus csillagászat tartalmaz némi földrajzzal kapcsolatos anyagot.
2013. febr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a földrajz az amit kevésbé szeretsz, szerintem nem lesz gond...

Én egyébként sose rajongtam a földrajzért (gimiben és előtte), mégis geofizikus lettem :)

Csillagászoknak még annyi köze sincs a föcihez, mint nekünk, szóval hajrá.


Ha valamin aggódnék a helyedben akkor az nem a földrajz lenne, hanem a későbbi elhelyezkedés (Különösen ha esetleg Magyarországon akarsz maradni). De azért ez se tartson vissza, csak már egyetem alatt is járj nyitott szemmel... A csillagász szak elég jó alapot nyújt sok mindenhez.

2013. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Őszintén én amint tehetem szeretnék elmenni innen. Köszönöm a hasznos válaszokat még egyszer! :)
2013. febr. 3. 12:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Őszintén én amint tehetem szeretnék elmenni innen."


Hát sajnos szakmailag egyértelműen, de egyéb szempontból is maximálisan megértelek... de ez már nem ide tartozik.

(Bár én itthon maradtam és tervezek is maradni.)

2013. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%
A kötelező tárgyak között van Planetológia, az nyomokban tartalmazhat földrajzot, ezenkívül valóban a szférikus csillagászat minimálisan, illetve talán még mindig van Csillagászati földrajz, de az csillagászoknak nem kötelező.
2013. márc. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!